Perry Rhodan 2540 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2540
Název:Pod závojem
(Unter dem Schleier)
Autor:
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:23. dubna 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 26. ledna – 5.února 1463 NGL
Souboj s černou bestií – tajemství měsíce Avedy
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Timber F. Whistler – Administrátor systému Stardust se musí vypořádat s 88 000 protivníky.

Icho Tolot – Haluťan vyhledá konfrontaci s ctiznalým nepřítelem.

Eritrea Kushová – Stardustská Pozemšťanka se se stane průvodkyní černého kolosu.

Kardo Tarba – Jaranoc myslí na zoufalý plán, jak zachránit své vojsko.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2540 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Především Liga svobodných Pozemšťanů (LSP), v níž Perry Rhodan stále zastává úřad Rezidenta, se koncentruje zejména na výzkum a vědu. S nalezeným polyportdvorcem jménem ITHAFOR se do rukou lidstva dostává nový, tajemný transportní systém. Skrze polyportdvorec vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie, její úder je však prozatím odražen.

Perry Rhodan následuje nouzové volání Pozemšťanů ze vzdálené soustavy Stardust. Zde je mu sděleno, že jeho starý přítel a mentor – superinteligence ID – je díky probíhajícím událostem v akutním ohrožení. Rhodan se s lodí MIKRU-JON vydá na záchrannou misi do Andromedy, kde tuší centrálu Frekvenční monarchie.

Také v neznámé vzdálenosti ležící soustava Stardust, kde vyrostla samostatná pozemská kolonie, je ohrožena Frekvenční monarchií. Haluťanovi Icho Tolotovi se však podařilo aktivovat ochranný štít, který drží nepřítele v odstupu. Ale co se děje POD ZÁVOJEM...?