Perry Rhodan 2561 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2561
Název:Ostrov zlatých jisker
(Insel der goldenen Funken)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:17. září 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Bojují proti VATROX-VAMU – Talanis je jejich posledním útočištěm
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Timber F. Whistler – Administrátor vyhledá boj proti VATROX-VAMU.

Icho Tolot – Haluťan organizuje odpor.

VATROX-VAMU – Všebytost překvapí dokonce i své přívržence.

Kardo Tarba – Bývalý Jar je lidmi sledován s nedůvěrou.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2561 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, vstoupí na scénu Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci. Vatroxové útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců a zpočátku se zdá, že jejich úder nemůže nic zadržet. Posléze však lidstvo odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Části Vatroxů, mimo jiné nebezpečnému Frekvenčnímu pátrači Sinnafochovi, se podařilo uniknout. Navíc tu jsou přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Jednou z nich je VATROX-VAMU, úhlavní nepřítel VAROX-CUUR a VATROX-DAAG. Zatímco byli vládci Monarchie aktivní v Mléčné dráze, VATROX-VAMU napadl systém Stardust. Poslední svobodní lidé se před ním ukrývají na OSTROVĚ ZLATÝCH JISKER...