Perry Rhodan 2562 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2562
Název:Tryonišská aliance
(Die Tryonische Allianz)
Autor:Susan Schwartzová
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:24. září 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Pátrání po prastarém dědictví – rekruti pro Vatroxe
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Sichu Dorksteiger – Atorka vyrůstá s cílem přijetí do Frekvenční monarchie.

Fyrt Byrask – Nadaný chlapec je svěřen do péče nejlepšímu učiteli.

Hochalon – Vatrox požaduje děti Tryonišské aliance.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2562 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, vstoupí na scénu Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci. Vatroxové útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců a zpočátku se zdá, že jejich úder nemůže nic zadržet. Posléze však lidstvo odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Části Vatroxů, mimo jiné nebezpečnému Frekvenčnímu pátrači Sinnafochovi, se podařilo uniknout. Navíc tu jsou přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Tyto entity nyní shromažďují síly pro další boj – a obrátí se i na TRYONIŠSKOU ALIANCI...