Perry Rhodan 2563 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2563
Název:V centru ohnivých očí
(Im Zentrum des Feuerauges)
Autor:Susan Schwartzová
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:01. října 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Ve službách Frekvenční monarchie – vědkyně se musí rozhodnout
Hlavní postavy románu:

Sichu Dorksteiger – Mladá Atorka následuje Vatroxovy pokyny.

Fyrt Byrask – Ana se neustále snaží najít vlastní cestu.

Hochalon – Vatrox představuje vzor.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Části Vatroxů, mimo jiné nebezpečnému Frekvenčnímu pátrači Sinnafochovi, se podařilo uniknout. Navíc tu jsou přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů. Vládce Monarchie mimo jiné podporují čtyři národy Tryonišské aliance z galaxie Anthuresta. Jejich nejlepší vědci pracují V CENTRU OHNIVÝCH OČÍ...


Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál