Perry Rhodan 2582 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2582
Název:Dítě jisker
(Ein Kind der Funken)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:11. února 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3. – 9. května 1463 NGL
Jeho dědictví se probouzí – v boji o 20 000 světů
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Agrester – Statný musí učinit závažné rozhodnutí.

Akika Urismaki – Polostopý směnárník získá úctu svých průvodců.

Julian Tifflor – Nositel buněčného aktivátoru zoufale bojuje o JULESE VERNA.

Mondra Diamondová – Pozemšťanka se stále více stává vizionářkou.

Tanio Ucuz – Podplukovník se bojí, že se stane monstrem.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2582 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už nějakou dobu zuří v několika galaxiích boj o polyportsíť. Polyportdvorce jsou reliktem z dávných časů. Tento transportní systém umožňuje cestovat na gigantické vzdálenosti. Když se ze spánku probudí Frekvenční monarchie, nárokují si její vládci – Vatroxové – vládu nad všemi hvězdnými ostrovy v dosahu polyportové sítě.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů. Po rázných úderech je moc Monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Současně je tu ještě závažnější nebezpečí – smrt ID, superinteligence, s níž se po mnoho let pojily osudy Pozemšťanů. Aby zachránil ID, musí Perry Rhodan najít tajuplný PARALOX-ARZENÁL. Zatím však je všechno jeho hledání marné. Mondra Diamondová a Julian Tifflor současně zkoumají „Div Anthuresty“. A s nimi je i DÍTĚ JISKER...