Perry Rhodan 2312 (Česká obálka) Perry Rhodan 2312 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2312
Název:Neporazitelní
(Die Unschlagbaren)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:9. prosince 2005
Vydáno v češtině:2015
Čas děje: 20. červen – 2. červenec 1344 NGL
Mladí Charonci v nouzi – přivedou svůj svět do smrtelného nebezpečí
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidan operuje jako vedoucí expedice Ligy svobodných Pozemšťanů.

Ceppink – Mladý snaživec zradí svoje druhy.

Gyra – Mladý Charonec nemá rád ruiny.

Leyton – Neporazitelný pronikne na zakázáné území.

Praulynd – „Robot“ rozehraje své svaly.

Marc London – Psionický koresponder narazí na své hranice.

Na Zemi a mnoha planetách Mléčné dráhy, osídlených lidmi, se píše rok 1344 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4931 starého křesťanského letopočtu. Mírumilovné soužití posledních let je zcela zničeno, když se v Galaxii objeví Terminační kolona TRAITOR, válečný červ Chaosu. Lidstvu se sice podaří zničit tvrz kolony, náležející Sluneční soustavě, ale to je jen výjimečný úspěch. Všude jinde jsou tvrze bez potíží nainstalovány a slouží jako základny žoldnéřům Chaosu.

K několika málo místům, kam přisluhovači TRAITORU nemohou proniknout, náleží hvězdokupa Charon, ležící poblíž centra Mléčné dráhy. Po mnoha bezvýsledných pokusech se psionickému koresponderovi Marcu Londonovi podaří navázat kontakt: Hovoří s Kempem Doll’Arymem, pokrokovým myslitelem z mračna. K filozofovým stoupencům náleží i NEPORAZITELNÍ...


Dne 20. června 1344 NGL dojde k prvnímu bezprostřednímu kontaktu mezi Charonci a představiteli LSP. Na VERACRUZ přichází Kempo Doll'Arym. Vypráví o osudech motanských potomků v mračnu, a na oplátku ho Atlan informuje o dění vně Charonova mraku a především o nebezpečí, představované TRAITOREM. Kempo je nadšený z rýsujícího se spojenectví, ovšem má pochyby stran rady Charonců. Přesto se vrací do nitra mračna, aby přivedl několik dalších strukturálních pilotů. S jejich pomocí mají být DORYNA s VERACRUZEM dopraveni do soustavy Ijor.

Krátce po průniku do mraku začíná se pole, které zadržuje strukturální bouři, smršťovat. Na poslední chvíli Gucky pochopí, že Marc London neúmyslně ruší síly Charonců. Teprve když je mladý Pozemšťan uložen do hlubokého bezvědomí, mohou piloti pokračovat v cestě mračnem. Dne 1. července dosáhnou systému Ijor.

Tam je Explorer „zaparkován“ na měsíci Houtog, ve vesmírném přístavu města Aram Verger. Jak Kempo očekával, rada odmítá jakékoli změny. Pět členů rady, kteří přišli na jednání s cizinci, nechtějí uznat žádné Atlanovy argumenty. Rozhovory uváznou na mrtvém bodě.

V Aram Verger existuje skupinka mladých Charonců. Tito čtyři výtečníci si říkají „Neporazitelní“ a s oblibou nedbají na žádné zákazy. Tentokrát se vydají do prstencového pohoří, kde lze nalézt staré zříceniny a artefakty. Vstup do pohoří je zapovězen, neboť tam končí působnost gravitačního generátoru a projektoru štítového pole, udržujícího atmosféru města.

Jelikož čtveřice málem zahynula, nechce se „profesor“ týmu zúčastnit druhé výpravy, takže se do pohoří vydají pouze Praulynd, Gyra a Leydon. Rychle se dostanou do problémů. Stará, zapomenutá obranná stanice Štítonošů z Jamondi zaregistrovala přílet VERACRUZU, a poslední činný robotický strážce již není schopen přesně zjistit, o čí loď se vlastně jedná. Pozná však, že Explorer nepatří Štítonošům, Charoncům nebo Seecharanům, a proto začne nabíjet silné energetické dělo, aniž by dbal na bezpečí charonského města. Robotův nouzový program není díky nedostatku informací schopen správně vyhodnotit situaci. Neporazitelní propadnou dírou v zemi, která vznikla do odpojení pružného pole, doposud obklopujícího dělo. Zajati ve vyzařovací šachtě tři mladí Charonci poznají, co se děje a rozhodnou se zneškodnit nebezpečnou zbraň. To se sice nakonec podaří, avšak strážce obětuje poslední zbytek své zásoby energie a aktivuje autodestrukční zařízení stanice.

Čtvrtý Neporazitelný mezitím kvůli tomu, že se smráká a tři jeho přátelé se doposud nevrátili, řekne všechno o jejich výpravě rodičům. Je vyslána pátrací skupina, avšak ta postupuje v nesprávném směru. Jen Ceppink sám najde stopu přátel a podaří se mu je zachránit z pasti. Konečně se na místo dostane i pátrací oddíl a všichni Charonci uniknou z dosahu exploze, která zničí stanici Štítonošů. Tlaková vlna a výbuchem vyvolané zemětřesení je natolik silné, že poškodí napájení Aram Verger. Umělá gravitace slábne a začne unikat atmosféry města.

Atlan a posádka VERACRUZ okamžitě zasáhnou. Prostřednictvím generátorů ochranného pole Exploreru je zadržena mizející atmosféra, takže Charonci jsou zachráněni. Již následující den, dne 2. července 1344 NGL, dojde ze strany rady k ústupku vůči Galaktikům. Charonci sice nadále odmítají spojenectví, povolí však VERACRUZU, aby se s pomocí Charonského sboru vydal do Zlaté soustavy...

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál