Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1840
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1840
Název:Vábnička míru
(Locksignal Frieden)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:28.11.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1289 NGL = 4876
Probíhají jednání s Tolkandy - jsou ohroženy miliardy živých bytostí
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan riskuje při mírové misi život i zdraví.

Ychandor - Chaerod zve na mírová jednání.

Rossom z Atalaye - Hrdý Arkonidan odmítne nabídku.

Kralik - Vyklube se z něj Atlanův všestranný průvodce.

Cistolo Khan - Komisař LFT je zásobován zprávami.

Zatímco Perry Rhodan a Reginald Bull jsou v galaxii Plantagoo a Alaska Saedelaere přichází v Tolkandiru na děsivé věci, invaze pokračuje. Na jaře roku 1289 nového galaktického letopočtu vniklo do Mléčné dráhy přes 200 000 lodí takzvaných Tolkandů.

Posádky těchto lodí - Neezové, Gazkarové, Alazarové a Eloundarové - obsadily planety a odřízly je od zbytku Galaxie. Obyvatelé těchto planet, kterým Tolkandové říkají „svazek“, jsou zjevně používáni k nějakému tajemnému účelu, který se zatím nikomu, nepodařilo odhalit.

Díky riskantním operacím komand se sice nashromáždily nějaké informace o vetřelcích, ale to nestačí. Průzkumná jednotka pod velením Ronalda Tekenera sice pronikla dokonce do Humanidromu, zničila ho, zaplatila však za tento kousek vysokými ztrátami. Atlanův frontální útok na Tolkandy ještě nezačal, protože vetřelci jsou příliš silní a skenovací záření jim skýtá náramně účinnou obranu.

Lidé v Galaxii musí takřka nečinně přihlížet, jak se Tolkandové roztahují. Pak se ale události začnou řítit jako o překot: Na některých líhňových světech zemřou všechny inteligentní bytosti – a Chaerodové přicházejí se svou VÁBNIČKOU MÍRU...


Po Gaillonu se absolutno odehrává také na planetě Matjuula. Tam rozmístění Tolkandové a dvě miliardy Unithanů při tom zahynou. Kvůli těmto dvěma událostem se Chaerod Ychandor obává, že Galaktici zahájí útoky na zbývající líhňové světy. Ačkoli by Galaktici nepředstavovali skutečnou hrozbu, mohli by narušit absolutno. Aby získal čas, využije politického napětí v Mléčné dráze a tvrdí arkonidanskému Krystalickému impériu a Fóru Raglund, že přítomnost terranských úderných jednotek způsobila smrt na obou světech. Na Gallionu a Matjuule byla zničena přesně vyvážená harmonie posvátného absolutna. Z obav z možných důsledků se ve skutečnosti žádné útoky na líhňové světy nekonají.

V sektoru 47 Tucani letí Ychandor se svou článkovou lodí k planetě u obřího rudého slunce. Tam se z lodi oddělí osm 200 až 400 metrů velkých polyedrů. Další čtyři lodě je následují. Physandové z dílů sestaví obrovský průmyslový komplex. Aby získali více času, Chaerod současně vyšle zprávu jednotlivým národům Mléčné dráhy, včetně dosud neznámých Alstorathů, a pozve je na setkání asi 1000 světelných let daleko od kulové hvězdokupy M 13. Na setkání jsou pozváni i Alstorathové.

Po počátečním váhání přilétá mnoho delegací na článkovou loď, kterou doprovází 10 000 ježatek. Jednotlivé delegace jsou zde přijímány odděleně. Atlan, který vede výpravu z Camelotu, je přivítán Physandem Chenochem. "Praví inženýři", jak si říkají na rozdíl od menších inženýrů (Alazarové), kteří vykonávají jen podřadné práce, jsou dva metry vysoká mravenčí stvoření se čtyřmi rukama a dvěma nohama. Více než polovina jejich těla je vybavena technickými zařízeními, což Arkonidanovi přípomíná kyborgy. Delegaci budou promítnuty obrazové záběry komunity v Tolkandiru, která žije v míru s Tolkandy a dobrovolně se stará o vivok.

Krátce poté se Atlan setkává s Ychandorem. Chaerodové mají extrémně hubená těla pokrytá tenkou pergamenovou kůží a čtyři ruce a dvě nohy. Nohy se skládají z devíti článků spojených klouby, díky nimž jsou velmi obratní. Hlavu tvoří 70 cm dlouhá trubice o průměru sedm centimetrů s jantarově zbarvenýma složenýma očima velikosti knoflíku. Kvůli neustálému hektickému pohybu Atlanovi mimovolně připomíná sekáče.

Krátce nato se na 52 světech líhňových světech současně odehraje absolutno, které připraví o život miliardy Galaktiků. Ychandor, který nyní již není nucen získávat čas pro své cíle, hovoří o zrození filozofů. Poté nemilosrdně zabíjí různé delegace a ničí jejich lodě. Kromě delegace Camelotu, která unikne díky transmiteru maskovaného moduly Kralika, se podaří uniknout pouze Akonanovi Centoaru Vilgorovi.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Locksignal Frieden« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)