Beš'reové

z Databáze Multiversa
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Parrakh
Známé obydlené planety:
Parrakh

Beš'reové jsou z obojživelníků pocházející národ, který asi sedm milionů let před Kristem sídlil na planetě Parrakh v systému Parr v Amringharu. V roce 1332 NGL žili Beš'reové ve hvězdokupě Arphonie, několik dalších Beš'reů kromě toho obývalo TIMBADOR. V Jamondi pak existovala vedlejší vývojová větev tohoto národa – Bešové.

Vzhled

Beš'reové mají mohutné, neohrabané tělo. Vzhledem ke svému původu si vyvinuli zálibu pro koupele v bahně. Vyhovuje jim vlhké, dusivé, eventuálně přímo kapající vodou nasycené prostředí.

Dějiny

Když si Štítonoši z Jamondi všimli Beš'reů, tito právě začínali s kosmoplavbou. Vzhledem ke zvláštním požadavkům, které kladla na vesmírné habitaty fyziologie Beš'reů (hodně vody, bahno), byly jejich vesmírné koráby krajně nespolehlivé. Šozidé podpořili Beš'rey ve snaze vytvořit nové kolonie mimo domovský systém. Na Parrakhu byl později zřízen štítonošský dóm Parrakh.

V roce 1332 NGL se Perry Rhodan a Atlan setkali ve Hvězdném oceánu Jamondi s oddělenou větví Beš'reů. Tento lid si říkal „cestující Bešové“. Většina Beš'reů opustila s karavanou Ahandaba Mléčnou dráhu, nicméně alespoň část z nich zůstala v Lokální skupině.

Zdroje

PR 2299 a jinde