Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Aurora (Galaktikum)
hledat

Aurora (Galaktikum)

Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Soustava:Halo (slunce)
Vzdálenost od Terry:17 340 LY
Vzdálenost od Arkonu:16 785 LY
Průměr:asi 12 000 km
Doba rotace:?
Doba oběhu:?
Gravitace:asi 0,9 (?)
Průměrná teplota:?
Pořadí od hvězdy:3
Počet měsíců:0
Obyvatelé planety:
Galaktici

Aurora je třetí z deseti planet slunce Halo a představuje srdce Nového Galaktika.

Přehled

Aurora je Zemi podobný, teplý svět. Co se týče klimatu, na povrchu panují podmínky připomínající Terru a Arkon I, hlavní světy LSP a Křišťálového impéria. Aurora má vyvážený podíl rozlohy oceánů a kontinentů.

Planeta se nalézá přibližně na polovině cesty mezi Arkonem II, obchodním světem Křišťálového impéria, a Marsem, jeho obdobou v LSP. Tím je určena galaktická pozice soustavy v halu Mléčné dráhy, 10 804 světelných let nad galaktickou hlavní rovinou, přesně na hranici mezi LSP a impériem Arkonidanů. Aurora je napojena na nejvýznamnější kosmický transmiterový systém Galaxie, Arkon-Terra-tranzit, který má u slunce Halo mezistanici.

Obydlen je pouze jediný kontinent, a toliko kolem metropole Nového Galaktika, pojmenované Galakto City. Veškeré národy Mléčné dráhy mají na Auroře zastoupení, celková populace činí v roce 1463 NGL zhruba 40 milionů bytostí.

Dějiny

V polovině 14. století NGL (asi 1350 NGL) byla Aurora zvolena sídlem Nového Galaktika, přičemž na jejím povrchu vyrostlo Galakto City. V roce 1366 NGL zde Galaktici zřídili mezistanici transportní soustavy Arkon-Zemi-tranzit.

V roce 1463 NGL byla Aurora sídlem všech institucí Nového Galaktika. K Auroře byla po porážce Frekvenční monarchie jako dar superinteligence ID/TALIN umístěna obchodní hvězda JARGALL. Ze soustavy se tak stala brána k ostatním galaxiím polyportové sítě.

Poznámka: V počátcích Solárního impéria existoval koloniální svět jménem Aurora, osídlený Auroranijci, prostředí přizpůsobenými lidskými kolonisty (PR 329). Zda je tento svět identický se sídlem Nového Galaktika není známo, je to však nepravděpodobné. Koloniální planeta byla totiž líčena jako extrémní vodní svět pokrytý rozsáhlými chaluhovými moři. Kdyby tomu tak náhodou bylo, znamenalo by to, že kolonisté v průběhu staletí vymřeli, neboť ve 14. století NGL, kdy Galaktikum tento svět zabralo pro své účely, byl zcela neobydlen.

Zdroj

PR 2514

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Aurora« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)