Aquasové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Aqua
Známé obydlené planety:
Aqua
Aquasové
Aquasové
© VPM kg.

Aquasové jsou rybám podobná rasa na Aquě, čtvrté planetě soustavy Betelgeuze. Aqua je téměř jen vodou pokrytý svět a proto není zvláštní, že se zde vyvinul inteligentní národ z ryb. Dají se popsat jako mírumilovní. Jejich tělesná výška činí asi 1.50 metru. Kůži mají stříbrně šupinatou. Ve vodě se ale nepohybují jako pozemské ryby: stlačují tlamou zachycenou vodu a zadní částí těla jí zase vystřikují. Umožňuje jim to velice rychlý pohyb vpřed. Směr pohybu řídí pomocí svalnatého ploutvového ocasu.

Dvě tenké ruce mají během plavání uložené v záhybech svého dlouhého těla. Dorozumívání probíhá pomocí velmi vysokých zvukových tónů. Ačkoliv své sídliště mají na dně planetárního moře, několik hodin mohou přežít na místních ostrůvcích.

Historie

V listopadu 1984 Aquasové krátkodobě zkříží terranské aktivity. Pozemšťané plánují nechat zničit třetí planetu soustavy Betelgeuze. To by pro Regenta a Skokany představovat zničení Terry. Na údajně neobydlené čtvrté planetě objeví CENTURIO základnu Topsiderů. Základna se nachází na jediném kontinentu vodní planety. Aquasové, kteří jsou objeveni ve stejné době, se vyhýbají všem kontaktům s Topsidery, kteří jim jsou nesympatičtí. Několik Topsiderů zatkne pozemšťany, jeden z nich je Julian Tifflor, s pomocí Aquasů se je ale podaří osvobodit.

Topsiderové začnou věřit v útok Skokanů a začnou bránit třetí planetu, kterou chtěli osídlit. Nakonec je třetí planeta soustavy zničena Arkonskou bombou Supertěžkých, kteří pracují jako žoldnéři Skokanů. Velení nad operací má Topthor, který během bojů přijde o život. Také topsiderská základna na čtvrté planetě bude zničena. Tím skončí topsiderská přítomnost v systému Beteigeuze. Lest se podaří a zbývající Skokani a Supertěžcí jsou přesvědčeni o zničení Země. Tuto skutečnost následně sdělí Regentovi.

Později na kontinentu bývalé čtvrté planety zřízen terranský obchodní post.

Aktuální data:
28.1.2022
1565 před NGL
3. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459607.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál