Atlan 639 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 639
Název:Vůdce Arzenálu
(Der Arsenalführer)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 638 • chronologicky • AT 640 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Hon na Kerness Mylottu

Na planetě Arzenálu stojí bývalá korveta BANANE, která je nyní obalena pláštěm z hmoty z druhé strany a nese jméno ARSENALJYK. Prominentní členové Arzenálu jsou Tyari, Sanny, Kik a Twoxl. Přátelé Atlana musí proti Arkonidanovi bojovat, protože jsou pod kontrolou Penetranze, odnože negativní superinteligence Anti-ID. Jejich prvním příkazem je zachránit ze SOL vůdce Arzenálu Kernesse Mylottu. Při tom má být odstraněn zvlášť nebezpečný soupeř - Cara Doz. ARSENALJYK odstartuje podle rozkazu, z pozadí ho mentálně vede Penetranz.

Mezitím dojde v jednom obytném sektoru SOL k malé nehodě a někteří Solánci, kromě jiných i Phonso Zwirbelsauer a Moshe Maubeck, nemohou vstoupit do svých soukromých prostor. Ale i na dalších místech činkovité lodi dochází k nepříjemnostem a lodní vedení se zdá být přetížené.

Ve skutečnosti jsou Atlan s Breckcrownem Hayesem poněkud optimističtější a cítí se na Anterfu bezpečně. V každém případě zůstává myšlenka na šachovou hru, ve které jsou postavami a Anti-ID hráčem.

Asi ve stejné době naváže Mylotta mentální kontakt s Anti-ID, který mu oznamuje přílet Arzenálu. Kromě toho superinteligence promění jeho třetí oko ve zbraň. Cítí se nepřemožitelně, pak ale musí uznat, že ho Blödel a Wuschel odhalili. Robot a Bakwer mu uniknout, ale neprodleně informují Hage Nockemanna a lodní velení. Začíná tak jeho útěk po SOL, který skončí teprve s příletem Arzenálu.

Honby se účastní také Zwirbelsauer a Maubeck. Díky talentu, který mu propůjčil Anti-ID, může Mylotta odpojit SZ-2 od zbytku SOL a přejít s ní na orbitu kolem Anterfu. Zbytek SOL ho následuje a krátce na to zaměří přilétající korvetu. Je to BANANE z Xiinx-Markantu.

Z neznámého zdroje obdrží extrasmysl nositele buněčného aktivátoru mentálně jednoznačné varování ohledně korvety. Arkonidan proto otálí se zajmutím BANANE a místo toho Cara Doz provede razantní přibližovací manévr k SZ-2. SENECA jí připojí a na ultrabitevní loď přejde bojový tým. Krátce na to BANANE přistane v lodi. High Sideryt nechává pozorovat aktivitu posádky.

Během dalších událostí v SZ-2 vejde najevo, že varování extrasmyslu se zakládají na pravdě. Ve velící centrále to ale ještě nevědí. Členové arzenálu chtějí zabít jedinou emocionautku na SOL. K tomu ale nedojde, protože Cara Doz se rozplyne v nic. Co to znamená, zůstane pro obě strany záhadou.

Arzenalisté se vracejí na BANANE, který je odříznut. Mjailam ale pravděpodobně zůstane v SZ-2. Obr chce pomoci Mylottovi, usiluje ale také o post vůdce Arzenálu. Kromě toho Solánci nic netuší o obou Gyrantech (Vessel Moora a Ryta Bolanc), kteří vyčkávají v BANANE.

Atlan ohlásí zajmutí Mylotty, se kterým se vrací do střední části SOL. ARSENALJYK se násilně dostane z hangáru. Přitom se pozná, že má plášť z hmoty z druhé strany. Krátce na to osvobodí Mjailam Mylottu a oba se zabarikádují v SENEKOVĚ srdci. Kromě toho se opět objeví Cara Doz a převezme řízení SOL. Emocionautka neví, kde byla.

Zatímco Cara Doz vyvádí SOL ze systému Barsanter, aby BANANE uletěla, naváže Mylotta mentální kontakt s Anti-ID. Má převzít SENEKU a Mjailama vrátit pomocí daru quasiteleportace na Arzenálovou planetu. Obr, který věřil v duel s vůdcem Arzenálu, poslechne. Současně Hayes a Atlan spekulují, kdo je neznámým pomocníkem respektive hráčem. Wöbbeking je vyloučen stejně jako kosmokraté. O koho se jedná, zůstává zatím nejasné.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A639« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!