Atlan 638 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 638
Název:Arzenál
(Das Arsenal)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 637 • chronologicky • AT 639 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Anti-ID buduje nepřemožitelné vojsko

Aby Atlana přemohl - nebo z něj udělal svého služebníka - jedná Anti-ID různými cestami. Konec tomu má nastolit Arzenál, rekrutované osoby z Arkonidanova bezprostředního okolí. Arzenálu chce dát negativní superinteligence k dispozici svou hmotu z druhé strany a nechat si ho po boku jako prostředníka Penetranze (Chybrain posloužil jako vzor). Prvními členy tohoto vojska mají být Sanny a Kik, kteří mají prozatím dostat loď ARSENALJYK I, než bude hotova samostatná arzenální loď ARSENALJYK II. Kromě nich aktivuje nebo nechá aktivní také Gyranty s jejich osmidílnými kulovitými loděmi jakož i EGEN.

Turkmenion a Myliny jsou dvě nepochopitelné bytosti, které cestují vakuem vesmíru, aby na jednom určitém místě zplodili potomstvo. Přesto jim něco nastražilo past. Myliny je uzavřen do energetického pole, z Turkmeniona má vzniknout cosi naprosto ohavného. Aby to nemusel osobně zažít, tak se Turkmenion zabije.

Z Turkmeniona je vytvořeno vejčité tělo Penetranze. Odnož Anti-ID má plavé vlasy, pomocí kterých může ovlivňovat jiné bytosti. Penetranz je věrný a loajální k superinteligenci a může se pohybovat skrze hmotu respektive hmotu nechat procházet skrze sebe. Myliny je vybavena nástroji a se všemi nutnými vědomostmi a společně přes Pupek opustí Bezejmennou zónu, aby v Bars-2-Bars vybudovali další arzenálovou planetu.

Planeta, která se svou flórou a faunou žije v harmonii a která by se dala označit za inteligentní, už byla jednou zvenčí navštívena a ohrožena. Probíhá to podobně jako kdysi. Tentokrát jsou ale budovány stroje a stavby, které se po nějaké době probudí k životu. Také duševní život se činí a planeta pozná nový pojem, který se na ní vztahuje: arzenálová planeta, tajný opěrný bod, aktivovaná stanice Pupku, struktura Arzenálu.

Planeta, jejíž inteligenci nikdo nerozpozná, začne pracovat proti zlu. K tomuto účelu bude zplozen Orel, který se stane nejsilnějším živočichem. Dostane dokonce i individuální jméno Přerušovač. Potom se z pověření Anti-ID objeví Penetranz. Dostane pomoc od Gyrantů. Pak se ukáží oba první individua, ze kterých se má stát arzenál: Kik a Sanny. Když se Molaatka a Vlahresan dostanou na arzenálovou planetu, už dávno pracují proti Atlanovi. Je jim přitom umožněno volně myslet. Jednat svobodně ale nemohou.

Mezitím Tyari a Mjailam na palubě Asgardu hledají Sanny a Kika případně pátrají po Pupku do Bezejmenné zóny. Dostanou se do pasti Penetranze a stanou se rovněž členy arzenálu. Odnož Anti-ID je příliš mocná.

Na jiném místě, v Xiinx-Markantu, ve stejné době korveta BANANE pod velením Maty St. Felix v centrální oblasti pátrá po SOL, která snad už dávno ani neexistuje. Na palubě se nachází také Twoxl a zachytí mentální poselství Wöbbekinga - Nar'Bona. Následuje odvážný let přes 2.4 milionů světelných let do galaxie Bars-2-Bars, kde se má činkovitá loď nacházet. Korveta nakonec dorazí na oběžnou dráhu jedné planety - a past sklapne. Mentální volání nevyslal Wöbbeking, ale Anti-ID.

Všichni členové arzenálu se musí osvědčit ve smyslu Penetranze. Posádka BANANE tak má nyní zabít Cpt'Kula, který si troufnul Penetranzovi odporovat. Dříve než Twoxl zemře, pozná Penetranz jeho hodnotu pro arzenál a zrekrutuje ho pomocí penetrace.

Buhrlové z BANANE následně zachrání Gyranty Vessel Moora a Rytu Bolanc z nouze. Je to těžká zkouška pro vesmírně bytosti. Moora a Bolanc se stanou součástí arzenálu. Potom se objeví hmota z druhé strany a přehodí se jako kabát přes BANANE. Korveta se tak stane nezranitelnou - a současně se z ní stane ARSENALJYK.

Následně je v souboji určen zastupující vůdce Arzenálu. Vítězem se stane Mjailam. Kdo má být vlastním vůdcem Arzenálu, Penetranz neuvede. Pro celý Arzenál nastává poslední zatěžkávací zkouška. Postaví se flotile dvanácti osmičlánkových lodí Gyrantů, které velí Myliny. Dostane tak příležitost pomstít sebe a Torkmeniona. ARSENALJYK protivníka smete. Už nezbývá moc času, než se Arzenál postaví skutečnému protivníkovi - Atlanovi a SOL.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A638« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
19.10.2021
1566 před NGL
31. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459506.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!