Atlan 640 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 640
Název:V srdci SENEKY
(Im Herzen SENECAS)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 639 • chronologicky • AT 641 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Vůdce Arzenálu na SOL

Zatímco se SOL snaží utéct ARSENALJYKU, mají Solánci, předně Atlan a Breckcrown Hayes, ráno 27. února 3808 úplně jiné starosti. Kerness Mylotta, který se zabarikádoval v srdci SENEKY, oddělil plazmu od pozitronické části inpotroniky. V celé lodi dochází k problémům a hrozí katastrofa, že SENECA zcela selže.

Nepozorovaně pro Solánce vysadí Penetranz Gyranty Ryta Bolanca a Vessela Moora z bývalé korvety BANANE v kosmických oblecích poblíž činkové lodi. Díky potížím SENEKY se je Penetranzovi podaří nepozorovaně dostat na palubu. O něco později vklouznou do rolí Della Pravina a Arnda Cobise, které paralyzují, spoutají a někde ukryjí. Následně navážou kontakt s Blödelem, který je připraven s domnělými Solánci spolupracovat. Krátce na to se Wuschel propracuje přes kulovou buňku do vnitřku SENEKY. Bakwer Mylottu najde a předá mu skryté poselství obou Gyrantů. Že se jedná o zprávu pozná Wushel ale teprve potom, co slova vyřkne. Krátce na to ho vůdce Arzenálu paralyzuje.

Blödel ve stejnou dobu pochopí, že si z něj dělali blázny. Oba falešní Solánci se mezitím stáhnou a robot informuje lodní velení. Rozhodne se nějak vylákat Mylottu ze SENEKY. Blödel nabere zvnějšku vzhled Arkonidana. Vůdce Arzenálu ale Blödela prokoukne, ale ten stačí zachránit Wuschela a uniknout se srdce SENEKY.

Jako další krok objeví oba Gyranty a paralyzuje je. Byli na cestě do vnitřku SENEKY, protože Mylotta mohl vydírat inpotroniku, aby je k němu pustila. Místo nic nevyhledají Pravin a Cobis vůdce Arzenálu (kromě toho ještě leží v nemocnici), ale Ostaro Kamill a Gabee Zarina, kteří vypadají podobně.

Mylottat maškarádu prokoukne, je ale mezitím kvůli situaci velice znejistěn. S pomocí SENEKY uprchne a s oběma Solánci jako rukojmími se dostane do hangáru. Tam se nakonec objeví Mjailam a zachrání vůdce Arzenálu.

Na palubě SOL nastane 1. březen a SENEKA se opět normalizuje. Atlan má krátkodobý mentální kontakt s druhým hráčem, jehož identita zůstává tajemná. Nositel aktivátoru doufá, že oba zajatí Gyrantové mu ukážou cestu k arzenálové planetě. Než se je podaří vyslechnout, objeví se znovu Mjailam a Mylotta a zabijí je.

Na arzenálovém světě následně znovu dojde k boji o moc uvnitř Arzenálu. Děje se to na přání Penetranze a vítězem se znovu stane Mylotta. Je tak definitivním vůdcem Arzenálu, který teď může pracovat zcela ve smyslu Anti-ID.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A640« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!