Atlan 641 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 641
Název:Myšlenková zbraň
(Die Gedankenwaffe)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 640 • chronologicky • AT 642 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Arkonidan na arzenálové planetě

Na palubě SOL se píše 4. března 3808 a Anti-ID se zřejmě nachází v negativní fázi, ve které nemůže z Bezejmenné zóny operovat. Nicméně se činkovitá loď kvůli Penetranzovi a Arzenálu v hrozivé situaci. Na druhé straně pokračuje mírové úsilí Anterferrantů a Beneterlogů dále, což je zjištěno z rádiového vysílání. Kromě toho jsou na cestě pomocné čluny, které mají na SOL přivést zásoby.

Lodní velení zpočátku netuší, že se přes Solánce Waltera z Bruchsteine, Josty Falroga, Dentche Mokkena a další dostane na palubu několik zlatých kuliček, ačkoliv je přísně zakázáno přinášet na palubu SOL cizí objekty. Myšlenkové zbraně se tak dostanou na činkovou loď a aktivují se.

Ve skutečnosti se na palubu dostal Twoxl se svými sedmi komponentami. Atlan se pokusí Cpt'Kula přesvědčit, že tentokrát končí na nesprávné straně. Twoxl se považuje za Arkonidanova přítele, tvrdí ale, že je to momentálně druhořadé. Krátce na to se objeví také Mjailam - a brzy ráno 5. března jsou Atlan, Sternfeuer, Cara Doz a Bruchstein uneseni.

Atlan se objeví v divočině jedné planety a domnívá se, že se nachází na arzenálové planetě. Krátce na to se musí chránit proti flóře a fauně planety, která ohrožuje jeho život. Kromě toho se čas od času vynoří členové Arzenálu a vyzývají Arkonidana, aby se dobrovolně podřídil Penetranzovi.

Mezitím se objeví Penetranz a vytýká Mjailamovi a Twoxlovi, že měli unést také Caru Doz. To se ale oběma z nevysvětlitelných důvodů nepodařilo. Cpt'Kul by to mohl zkusit znovu, ale takový rozkaz od Penetranze nedostane. Zamlčí také, že zmizel Twoxl-7.

Sedmá komponenta Cpt'Kula, která vždy představovala něco jedinečného, se skutečně osvobodila od vlivu Penetranze. Twoxl-7 ale nemůže volně jednat, protože nechce ohrozit sebe a ostatní komponenty. Trvá to tedy nějakou dobu, než se mu podaří postupně transportovat zpět k SOL Caru Doz, Sternfeuer a Bruchsteina, kteří zažili něco podobného jako Atlan. Trojice si pak ale nevzpomíná na události na arzenálové planetě. Ani svého zachránce neznají.

Mezitím Atlan 7. března dorazí k bývalé korvetě BANANE, která se nyní nazývá ARSENALJYK. Penetraz postupně začíná chápat, že Atlanovu vůli nedokáže zlomit. Začne mluvit o rozsudku smrti pro nositele aktivátoru. Který člen Arzenálu to má provést, zůstane nezodpovězeno.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A641« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!