Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Sichu Dorksteigerová
hledat

Sichu Dorksteigerová (* 17. ledna 1433 NGL (PR 2627 - glosář)) je vědkyně z národa Atorů a od roku přibližně 1541 NGL manželka Perryho Rhodana (PR 2900).

Vzhled

Má pro Atory typickou světle zelenou kůži pokrytou zlatými čarami a tečkami. Po matce Lebanně zdědila fraktálový vzhled těchto obrazců, na rozdíl od geometrických vzorců po otci. Má zlatavé zuby a v očích zelené skvrnky, které se dají spatřit při jejich pohybu (PR 2562, PR 2563).

Původně nosila stříbrné vlasy dlouhé až po boky (PR 2589, s. 48). Po experimentální fázi s různými účesy si nechala vlasy opět narůst do délky (PR 2703).

Charakteristika

Dorksteigerová byla jedináček v privilegované rodině. Byla velmi inteligentní, ale měla samotářskou povahu, která jí ztěžovala spolupráci s ostatními. Potíže při práci s jinými lidmi a nedostatek emoční inteligence se projevily zejména tehdy, když byla nucena pracovat s Fyrtem Byraskem (PR 2562, PR 2563).

Jako vědkyně se dokázala celé hodiny soustředit na úkol, který měla před sebou, a ignorovat vše ostatní. Během vojenského výcviku pro Frekvenční monarchii se Sichu alespoň částečně naučila, co znamená vést tým. Později si vypěstovala tak velké charisma, že se jí báli i ertrusanští bodyguardi Perryho Rhodana. Dokázala být na svého terranského manžela velmi tvrdá, pokud neplnil její příkazy (PR Extra 16, kap. 5).

Dorksteigerová je mentálně stabilizovaná (PR Olymp 5, s. 31).

Během výpravy do Sevcoorisu patřil k jejím oblíbeným nápojům neslazený taringochai ochucený amelianskou růžovou rosou (PR 2945, S. 6).

Dějiny

(todo Stardust až Atlantis)

Fragmenty

22. května 2096 NGL vyrazili Dorksteigerová, Atlan, Perry Rhodan, Alšoran, Antanas Lato a Posbijka Marat na výpravu s lodí RE. Následovali přitom nouzové volání MAGELLANU. Když dorazili na místo, kde se MAGELLAN zdržoval, zjistili, že ultratendr byl zajat Panjasy. Po většině posádky nebylo ani stopy (PR 3200).

Dorksteigerová, Rhodan a Alšoran se vydali na ultratendr, aby se dozvěděli více o osudu posádky. Získali přehled o aktuální situaci a zjistili, že na palubě jsou stále někteří členové posádky. Postavili se na odpor a sabotovali Panjasům zařízení. Během průzkumu se Dorksteigerové zmocnila pedotransferovaná Raszita. Alšoran ji dokázal vymanit z Ganjasčina vlivu. S pomocí několika odbojářů se Dorksteigerová dostala do srdce rezistence (PR 3201).

Zdroje

PR 2562, PR 2563, PR 2569, PR 2573, PR 3200, PR 3201