Redpoint

z Databáze Multiversa
Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Vzdálenost od Slunce:30‘172 LY
Vzdálenost od Kahala:2600 LY
Hvězda 1:rudý obr typu M
Hvězda 2:žluté slunce typu G
Počet planet:1 (0)
Známé planety:
Barnardova planeta

Redpoint je binární soustava. Hlavní hvězda Redpoint 1 je rudý obr spektrální třídy M. Krouží kolem ní normální hvězda Redpoint 2. Soustava se nachází v centrální oblasti Mléčné dráhy a nachází se 30‘172 světelných let od Slunce a asi 2600 světelných let od Kahala.

Historie

Poté co byl CREST III časovým transmiterem Vario přesunut do roku 49‘988 před Kristem, musela loď prchnout před lemurskou strážní flotilou čekající u slunečního šestiúhelníkového transmiteru. Ochranu proti zaměřování hledala loď společně s platformou MA-geniální na Redpointu. CREST III před útočící flotilou Lemurů uprchne, platforma je zničena.

Poté co vlajková loď Solární flotily s pomocí časového transmiteru Pigell pronikne 500 let do relativní budoucnosti, vynoří se záchranné komando ve formě flotilního tendru DINO III. Také tato loď využije Redpoint jako ochranu před zaměřením.

Při bližším průzkumu okolí nalezne tender dosud neznámou planetu. Planeta je Gusem Barnardem nazvána Barnardova planeta a jsou na ní nalezeni dva Veslaři, kteří přečkali zkázu MA-geniálního. Jednalo se o pouštní planetu se slabou atmosférou z kyslíku, dusíku, kysličníku uhličitého, kryptonu a xenonu. Gravitace zde činila 0.4 gravů.

V následujících tisíciletích se Barnardova planeta zhroutila do slunce a byla zničena.

Kolem roku 2400 je Redpoint relativně bezvýznamným systémem. Jediným, umělým průvodcem obou sluncí je tajná stanice USO.