Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Fenomény a jevy > Protochaotická buňka
hledat

Protochaotická buňka

(přesměrováno z: Protochaotické buňky)

Protochaotické buňky jsou počátečním stupněm při vzniku negasféry. Hrají důležitou roli během tzv. protofáze.

Působení

O vzhledu, vlastnostech a funkci protochaotických buněk není až do července 1346 NGL nic známo. Na SOL se v této souvislosti spekulovalo o prvotních chaotických poměrech, panujících před vznikem univerza, ovšem není známo, do jaké míry se tento stav podobá protochaotické buňce.

Známé protochaotické buňky

Dějiny

Koncem července 1342 NGL se Blo Rakane a Dao–Lin–H'ay při zkoumání stanice Sluncesvit na Ultramodři dozví, že Terminační kolona TRAITOR zřídila v Hangayi celou řadu protochaotických buněk, čímž urychluje vznik negasféry. Stanice Sluncesvit proto pro Hangay vyhlásily nejvyšší stupeň nebezpečí.

V červenci 1346 NGL dostane eskadra Hangay souřadnice hvězdokupy Segarenis, v níž se má nacházet protochaotická buňka. RICHARD BURTON a dva LSP–dvojBOXy vyrazí dne 19. července na určené koordináty, nemohou však proniknout až do systému Koh–Raffat, který leží v centru buňky a představuje zdroj procesu proměny. Do nitra buňky nakonec s podporou EŠERu dospěje pouze RICHARD BURTON.

Podle záznamů ze stanice Raffatský souputník a dat o Hangayi, které Mondra Diamondová získala na časoprostorovém routeru aRUX–7076, identifikuje EŠER celkem 200 buněk, nacházejících se ve vnějších sektorech galaxie (PR 2411).

Zdroje

PR 2331, PR 2410, PR 2411