Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 93
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 93
Název:Nepřítel z temnot
(Der Feind im Dunkel)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2044
Robot umírá - jeho smrt musí vyřešit mezihvězdná policejní akce...
Hlavní postavy románu:

Thomea Untcher - Major Solární flotily

Ran Loodey, Kayne Stowes, Phil Lenzer a Ted Dunyan - Členové posádky FINMARKU

Pthal - Robot, jehož smrt inicializuje mezihvězdnou policejní akci

Grghaok, Urrhooch a Lchox - Nenávidí cizince, kteří utlačují jejich lid

Nathael, Echnatal a Aktar - Jakmile se ukáží Terranci, je s jejich ilegálními obchody konec

Na Opghanu, druhé planetě v systému slunce Ep-Hog, padne robot Ptal, který zde zastupoval zájmy Velkého impéria, při útoku za oběť. FINMARK bude pod velením majora Thomea Untchera odvolán na vodní svět obývaný obojživelnými bytostmi, Ephogery, kteří mají vyjasnit pozadí atentátu. Krátce po příletu lodi se začíná část mužstva z nevysvětlitelných důvodů bouřit.

Pozemšťané se nakonec dostanou do moci Skokanů a Arasů, kteří na Opghanu tajně udržují zakládnu. Dozví se, že Ephogerové sami jsou produktem manipulace, kterou zde před tisíciletími Arasové prováděli na arkonidských kolonistech na Ophganu. Obojživelné bytosti si udržely humanoidní tvar svých předků, mají však zelenou kůži a plovací blány na rukou a nohou. Prostřednictvím dýchací trubice mohou zásobovat své plíce pod vodou vzduchem, aniž by se museli vynořit.

Současně získávají Arasové na Opghanu z psimo-korálů cennou drogu, která je zodpovědná také za podivné chování posádky FINMARKu. Ephogerové slouží Galaktickým lékařům při těžbě korálů jako otroci. S pomocí Ephogerů Nrrhoocha, Grghaoka a Lchoxe se jim podaří osvobodit. Po zprávě FINMARKu se v soustavě Ep-Hog objeví Perry Rhodan se superbitevní lodí BARBAROSSA a ukončí intriky Arasů a Skokanů na Opghanu.