Perry Rhodan 2250 (Česká obálka) Perry Rhodan 2250 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2250
Název:Svědek doby
(Zeuge der Zeit)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:1. října 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
Konvent Planetárních Majestátů – Perry Rhodan pátrá po věčném úkrytu
Hlavní postavy románu:

Zephyda – Motana z Baikhal Cainu musí přesvědčit shromáždění.

Lyressea – Mediální stráž má jednoznačné postavení.

Perry Rhodan – Pozemšťan se prokáže jako svědek doby.

Kišmeide – Planetární majestát varuje před následky neuváženého jednání.

Keg Dellogun – Šota-Magathe obdrží neočekávanou návštěvu.

Na základě své zvláštní schopnosti – nízkoúrovňové telepatie – pozná Lyressea, že se úkryt její sestry Catiaane, Neústupné stráže, nachází ve městě Kimte na světě Tom Karthay. Zatímco se na velké zasedání schází na 300 Planetárních veličenstev, Lyressea prochází městem a pátrá. Nakonec úkryt lokalizuje – a to přímo pod jezerem Trideage. Stromové město tedy vzniklo nad schránkou se spící Stráží. Problém je jasný: Pokud by bylo záchranné pouzdro otevřeno, opakovaly by se události z Baikhal Cainu: Pouzdro by se roztavilo a přitom by zaniklo i Stromové město.

Zephyda zatím zápolí se zcela jinými potížemi. Mnoho Planetárních veličenstev se stejně jako dříve neoblomně staví proti jejím plánům, je dokonce podniknuto několik atentátů, které však včas zmaří Kišmeide (ani ona však není žádným příznivcem Zephydiných záměrů). Mnohým Motanům vyhovuje současný relativně bezpečný stav mnohem více, než nejisté riziko povstání. Zephyda zvolí jako místo zasedání pilíř Roedergorm, neboť v Kimte není žádný dost velký prostor, a kromě toho přiřkne Karthogovi právo spolurozhodování, což matriarchát Motanek pobouří ještě mnohem víc.

V jezeře Trideage se materializuje druhá rodina Šota-Magathů. Její patriarcha Dan Errithi oznámí, že je vyslancem Ka Thana, a přináší dvě poselství. Jedno je určeno Rhodanovi a Atlanovi: Lotho Keraete se probudil ze svého spánku, rád by však zůstal u Šedého nezávislého a přiměl ho k aktivnímu zákroku. Druhé poselství má být proklamováno teprve během zasedání. Dan Errithi má také soukromé informace pro Kega Delloguna: Staré zákony, které kdysi dávno vydala Carya Andaxi, pozbyly podle rozhodnutí Ka Thana platnost. Věštci smí propříště zasáhnout ve prospěch Motanů a vyhnanství rodiny Kega Delloguna bylo zrušeno. Na Rhodanovu prosbu prozatím zůstávají na MEČI.

Konvent veličenstev nakonec přes všechny potíže proběhne podle plánu. Rhodan vede diskuzi. Zephyda po počáteční nejistotě pronese plamennou řeč a vyzývá k válce. Potom doručí Errithi poselství Šedého nezávislého. Ka Than požaduje, aby si Motanové zvolili Hvězdné veličenstvo a že má tento úřad připadnout Zephydě. Lyressea a Rorkheta se rovněž veřejně postaví na Zephydinu stranu. To všechno rozhodne: Zephyda je téměř jednomyslně zvolena Hvězdným veličenstvem. Karthog z Roedergorm věnuje Kimte zvláštní dar: Sochu Štítonoše. Ta má Kimte symbolicky ochraňovat. A obrana jakéhokoli druhu bude nejspíš už zanedlouho zoufale potřebná...

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál