Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2251
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2251
Název:Země pod jezerem
(Das Land unter dem Teich)
Autor:Frank Böhmert
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:8. října 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
Hledají Kovovou stráž – a naleznou zlom mezi dimenzemi
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan nalezne další ze Stráží.

Lyressea – Mediální stráž nechce dopustit zničení města.

Rorkheta – Poslední Shoziden má působivý úspěch.

Nesse – Mladá umělkyně s otevřenýma očima.

Laokim – Pro dceru vládce je každý muž slaboch.

V Kimte probíhá evakuace. Pokud by totiž Lyressea nestihla deaktivovat autodestrukční mechanizmus únikové kapsle své sestry Catiaane, bylo by celé město zasvěceno záhubě. Většina Motanů se přizpůsobí a pokojně odejde, část však město nehodlá jen tak obětovat a zablokuje cestu ke schránce. Rhodan, Lyressea a Rorkheta se nakonec po několika krkolomných peripetiích přece jen dostanou k jezeru Trideage. Lyressea tam málem padne za oběť atentátu: Jeden z nespokojenců na ni vypálí střelu. Přitom se ukáže, že je ve Strážích ukryto mnohem víc schopností, než bylo doposud známo. V bezprostředním ohrožení života se Lyressea promění v obrovskou, draku podobnou nestvůru s pancéřovou kůží, mocnými drápy a zuby velikosti borovic. V této podobě se pohybuje neskutečnou rychlostí – všechny okolní předměty jako by zamrzly. Proměna ji však stojí velmi mnoho sil a tak si svou dračí podobu udrží jen po krátkou dobu.

Rorkheta náhodou nalezne cestu ke Catiaaninu úkrytu, maskovanému krycím polem, podobným tomu, jež halilo Lyressein úkryt na Baikhal Cainu. Rhodan, Lyressea a Šozid kráčí chodbou do hlubin – jenže dutina, v níž měla být hibernační kapsle, je prázdná. Trojice projde tajuplným energetickým polem na konci jeskyně a nečekaně se vynoří přímo uvnitř kapsle. Když prozkoumají zařízení a jeho okolí, zjistí dvě věci: Lyressea sice může aktivovat budící sekvenci kapsle, a tak oživit Catiaanu, nedokáže však odvrátit zničení schránky. Kromě toho se hibernační pouzdro nenachází v Hvězdném oceánu, nýbrž na planetě v halu galaxie Algstogermaht!

Rhodan a Rorkheta se prochází po povrchu cizího světa, jsou však napadeni a později i zajati místními domorodci. Lyressea se opět promění do své dračí podoby a oba společníky zachrání. Útočníci se však nevzdávají a proniknou do únikové kapsle, takže nezbývá čas na odstranění autodestrukční aparatury. Lyressea vysvobodí Catiaanu ze stázového pole, čímž spustí sebezničující zapojení pouzdra. Čtveřice uprchne transmiterovým polem zpět na Kimte, ale ukáže se, že evakuace nebylo zapotřebí – k výbuchu kapsle dojde ve vzdálené galaxii, což nemá pro Stromové město žádné škodlivé důsledky...