Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2243
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2243
Název:Mediální stráž
(Die Mediale Schildwache)
Autor:Frank Borsch
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:13.srpna 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
V zemi Keyzing – objevuje se legenda
Hlavní postavy románu:

Zephyda – Epha-Motana přináší do svého starého domova významné změny.

Perry Rhodan – Pozemšťan pátrá po ženě ze snu.

Rorkheta – Š&&&&oziden má novou úlohu.

Iant Letoxx – Kybb-Trake se napřáhne ke smrtícímu úderu.

Pro Zephydu vítězstvím nad Kybb-Cranary problémy na Baikhal Cainu teprve začínají. Musí být nakrmeny tisíce otroků, osvobozených ze Svaté hory, další Motanové přicházejí ze zajateckých táborů v lesích. Je zahájena spěšná evakuace do 6,7 světelných roků vzdálené soustavě Ios. Motanové pak zničí posvátnou Opálovou horu, symbol tisíciletého útisku. Avšak Zephyda má ještě jiné starosti. Ve Cranary zpustošené Pardánské rezidenci pátrá po stopách, jež by prozradily něco o osudu její malé sestry Lesydy, s jejíž smrtí se prozatím nedokázala smířit. Teprve po nalezení kostry dítěte, vedle níž leží sestřina flétna, má hořkou jistotu.

Ve stejné době se Perry Rhodan vydává do ledem pokryté země Keyzing, aby pokračoval v hledání Mediální stráže. Cestuje docela sám a je vybaven pouze primitivní výstrojí. Pokouší se Stráž zkontaktovat ve snech. A skutečně – během spánku se mu zjeví humanoidní, jako člověk vysoká žena s modrou kůží, holou lebkou, šedivýma očima a dlouhými, drápům podobnými nehty. Po probuzení nalezne skrytou jeskyni a v ní vejčité, 30 metrů vysoké a maximálně 18 metrů dlouhé hi-tech zařízení s transparentními stěnami. Tento objekt zřejmě pochází z techniky Kosmokratů. Také zde se Rhodanovi zdá o Stráži. V jazyce Mocných jsou mu položeny nejrůznější otázky. Pozemšťanovy odpovědi jsou pro Stráž zjevně uspokojivé, neboť když (opět bdící) odloží celou svou technickou výzbroj, podaří se mu vstoupit do doposud uzavřené komory ve středu vejcovitého objektu – tam, zahalena stázovým polem, leží na odpočívadle Mediální stráž! Rhodan deaktivuje stázové pole, ale Stráž se nevzbudí. Místo toho se celá stanici začíná tavit. Primitivním rypadlem, parkujícím u základny stanice, Rhodan v poslední chvíli unikne a i se Stráží nastoupí na palubu jednoho z bionických křižníků.

Krátce nato je Baikhal Cain přepaden flotilou Kybb-Traků. Motanové zpočátku vyhrávají, pak ale Letoxx nasadí kyberneutra. Všichni Epha-Motanové náhle ztratí schopnost používat siločáry epha-matrice, a jsou mučeni nesnesitelnou nevolností a bolením hlavy. Trakeni sestřelí 19 bezmocně se vznášejících bionických křižníků. Ostatní motanské lodě uprchnou z dosahu působení neutra. Moderní Epha-Motanové se zdají být – v rozporu s jejich předky – schopni přizpůsobit psionické vlně K-neuter. Zatímco Trakeni přistávají na Baikhal Cainu, aby jako trest za zničení Opálového kopce vyhladili zbývající Motany, 40 bitvu přeživších bionických křižníků je už na půl cesty na Tom Karthay. Náhle se probouzí Hlídka na palubě MEČE. Její první slovo zní „Lyressea“...