Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2244
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2244
Název:Domobrana Terranie
(Bürgergarde Terrania)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:20.srpna 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
Situace v Terranii houstne – zasahuje samozvaný maršál
Hlavní postavy románu:

Chip Greuther – Velitel WAYMORU dostane nové rozkazy.

Bernie Schneider – Agent SPL má rád doutníky a lihoviny.

Maggie Sweekenová – Žena pátrající po pravdě se dává do práce.

Noviel Residor – Šéf tajné služby se snaží hájit právo.

Carloš Imberlock – Apoštol boha Gon-Orbhona odmítá pomoc SPL.

Dne 18. 04. 1332 NGL dosáhne Země první kosmické plavidlo, které po hyperšoku přilétá do Sluneční soustavy. Je to pozemská pětisetmetrová nákladní loď TOMBA, přivážející 500 milionů na Ferrolu vyrobených miniaturních termojaderných reaktorů. Na tento pro Zemi extrémně důležitý náklad spáchají atentát přisluhovači sekty Gon-Orbhon. Dojde k minimálním škodám – atentát byl především odpovědí na pumový útok proti členům sekty, které o tři dny dříve realizovala Domobrana Terranie. Pod vedením tajemného maršála Tellona, ukrytého v anonymitě maskovacího pole, se shromažďuje stále více vlivných lidí, přesvědčených o neschopnosti LSP vypořádat se s Carlošem Imberlockem a jeho učedníky a připravených vzít právo do svých rukou. Tellon plánuje velkou akce, při níž má být v naráz zničena celá sekta. Již před dnem X dochází znovu a zvonu k výtržnostem. V Terranii se rozhoří něco, co se velice podobá občanské válce!

Šéf SPL Noviel Residor propašuje do Domobrany tajné agenty. V rozporu s Orbhonem, jemuž se doposud nepodařilo dokázat žádný trestný čin, je Domobrana nezákonná, zločinecká organizace, jejímž jediným cílem je vyvraždění sekty Gon-Orbhon. Aby veřejně oznámil tento záměr, Tellon překryje vysílání všech pozemských trivideových stanic a nahradí ho vlastním programem. Jak se zdá, samozvaný maršál má své lidi v SPL a jejich prostřednictvím může manipulovat NATHANEM. Residor nabídne Imberlockovi ochranu tajných služeb, avšak kazatel odmítne. Domnívá se totiž, že se sekta dokáže ochránit sama. Omyl! 30. dubna dojde k pumovému útoku na Chrám degrese, při němž zahyne všech 14 adjutantů a několik desítek žáků Gon-Orbhona. Imberlock však znovu vyvázne. Blíží se čas dalšího úderu proti chrámu, tentokráte připraveného přímo Tellonem. Následky by byly hrozné, neboť se v okolí stavby shromáždily tisíce příslušníků sekty.

Třem agentům se v posledním momentu podaří odhalit maršálovu identitu a zneškodní ho – nebo lépe řečeno ji. Tellon je totiž bývalá agentka SPL, členka týmu, který ji nyní odhalil. Tím se vysvětlí dalekosáhlé mocenské prostředky, jimiž Domobrana disponovala. Prozatím je tedy zabráněno dalšímu násilí, avšak jednou započatý vývoj se nedá zastavit a je jen otázkou času, než se do čela Domobrany postaví nový vůdce...