Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické lodě > PANTO PEA
hledat

PANTO PEA byla lehkým křižníkem Solární flotily pod velením majora Erila Shukenta. Prvním důstojníkem plavidla byl Yuma Kitatse.

Dějiny

PANTO PEA se dne 20. září 2437 dostala v centrálním sektoru Galaxie do bouřného cyklónu a kvůli nezbytným opravám musela přistát na kosmem se toulajícím planetoidu Oglu (ten byl pojmenován podle šéfnavigátora PANTO PEY, Nash-Nashe Oglu).

Na Oglu byla objevena cizí stanice. Existence zde nainstalovaného fiktivního transmiteru poukazovala na to, že by mohl za stavbou stát ID. Později byla ve stanici nalezena mrtvola Uleba. Pozdější vyhodnocení NATHANEM ukázalo, že skrytou základnu skutečně postavila superinteligence ID. Úkolem zařízení byla likvidace všech kosmických lodí s aktivovaným dimetranzičním pohonem. Zákrokem Ulebů však stanice přestala plnit svou funkci a byla deaktivována.

Po ukončení oprav opustila PANTO PEA Oglu, avšak vlétla do série hyperšokových front, které plavidlo znovu velice vážně poškodily. Tuto katastrofu zavinilo materializující se loďstvo 60 000 těžkých bitevních lodí Okefenoků. Loďstvo navázalo hyperrádiové spojení s PANTO PEOU. Eynch Zigulor ujistil majora Shukenta, že přítomnost expedičních sil z M 87 není namířena proti Solární říši. Kibosh Baiwoff požádal posádku PANTO PEY, aby Perryho Rhodana informovala o zákazu vměšování do záležitostí Okefenoků. Podle slov vojenského velitele armády by bylo nejlepší, aby se lidstvo drželo zcela stranou probíhajícího zásahu.

PANTO PEA se neprodleně vydala do Sluneční soustavy, aby zprávu předala nejvyšším kruhům impéria. O dalším osudu lodi PANTO PEA a její posádky už není nic známo.

Zdroj

PR 399

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »PANTO PEA« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)