Atlan 539 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 539
Název:SENEKOVO tajemství
(SENECAs Geheimnis)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 538 • chronologicky • AT 540 »
Vydáno poprvé:1. února 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3650; listopad 3791
Lodní deník SOL, třetí vyprávění
Hlavní postavy románu:

Joscan Hellmut - Solánec se obává o své "děti"

Esterhan Soeklund - kybernetik učiní zvláštní objev

Chart Deccon - odmítne Hellmutovi přístup k lodnímu deníku SOL

Cleton Weisel - šéf Zloby SOL

Romeo a Julia - oba roboti zmizí beze stopy

Atlan je se SZ-2 na cestách v Třepetavém poli. Zbytek SOL zůstal v Bumerangu. Joscan Hellmut je právě propuštěn z medostanice. Je mu jasné, že musí přijít na tajemství Julie, Romea a SENEKY. K tomu se ale musí nejdříve dostat k lodnímu deníku SOL. Ví, že ho má v rukou Chart Deccon, ale High Sideryt ho nechce vydat. Hellmut proto vidí jen jednu šanci: pronikne do Decconovy kobky, ukradne lodní denník a začne ho studovat:1)

V roce 3650 pozoruje Esterhan Soeklund, řídící kybernetik na SOL, že SENECA už nepracuje správně. Oznámí to Cletonu Weiselovi, protože je High Sideryt skeptický. Ví sice, že hyperinpotronika občas reaguje zvláštně, ale nechce způsobit paniku. Potom Romeo a Julia zmizí transmiterem. O nějakou dobu později se nejprve vrátí Julia. Soeklundovi se podaří získat od ní informace. Robotka byla záhadným »přijímačem« proměněna v antihmotovou bombu - stejně jako Romeo. Oba roboti SENEKY dostali rozkaz spojit se a tak vyvolat antihmotovou reakci, která má SOL zničit. Podaří se ale oba dva zneškodnit. SENECA se potom zcela uzavře a neví, co se děje.

Hellmut je otřesen. SOL hrozí stále ještě gigantické nebezpečí, které vzchází z obou robotů. Kybernetikovi se podaří vrátit lodní deník nepozorovaně zpět.2)

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál