Atlan 538 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 538
Název:Ysteron
(Der Ysterone)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 537 • chronologicky • AT 539 »
Vydáno poprvé:25. ledna 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: říjen 3791
Štvanice v ledové pustině na Worsian IV
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan se vydává na pronásledování

Sternfeuer, Federspiel a Argan U - Atlanovi společníci

Girgeltjoff - obr mezi trpaslíky

Oserfan - Molat spouští plán pomsty

Ysterone Girgeltjoff neunese pohled Molaatů a nakonec prchne do sněhové krajiny Worsianu IV. Přitom se ho Palo Bow a Brooklyn pokusí zastavit paralyzátory, což vede k rozladění mezi Solánci a Pluuhy. Baster Minn dovolí Soláncům pátrat pouze v kluzácích Pluuhů. Atlan, Sternfeuer, Federspiel a Argan U vyrazí s Baster Minnem. Na SZ-2 dostane Sanny od svých čtyř druhů sice ujištění, že nic proti Ysteronovi nepodniknou, ve skutečnosti ho ale chtějí zabít jako pomstu za světy Molaatů. Kvůli tomu ukradnou druhý Pluuhský kluzák, který jako rezerva stojí u SZ-2.

Atlanova skupina přijde o kluzák, když v noci chybně zaparkuje na obrovském ledovém červu. Molaati se tak jako první dostanou ke Girgeltjoffovi a zaútočí. Ysterone se nebrání, protože cítí vinu. Když je Atlanova skupina svědkem útoku, hodí Argan U vzteky po Molaatech svůj destilační přístroj a spustí tak sněhovou lavinu. Girgeltjoff zachrání zasypané Molaaty a usmíří se tak s nimi.

Ysterone je trochu zvláštní, protože v rozporu se svými druhy nepotřebuje žádný nikl. Vzpomíná si, že vyrostl na místě jménem Ysterioon. Pluuhové vyzvou Solánce kvůli použití zbraní k odletu. Girgeltjoff vstoupí na palubu SZ-2, aby pomáhal při letu k Ysterioonu, a jeho přítomnost Pluuhům připomínala, že se jim nepovedlo Ysterony zadržet od dalších loupežných výprav za niklem.

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál