Atlan 537 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 537
Název:Mírová mise
(Die Friedensmission)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 536 • chronologicky • AT 538 »
Vydáno poprvé:18. ledna 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: říjen 3791
S SZ-2 v Třepetavém poli
Hlavní postavy románu:

Chart Deccon - High Sideryt pořádá průzkum veřejného mínění

Atlan - Arkonidan na mírové misi

Palo Bow, Brooklyn, Sternfeuer, Sanny a Breckrown Hayes - několik Atlanových společníků

Ganter Pleehs a Ganter Minn - členové národa Pluuhů

15. října 3791 chce Atlan přemluvit Charta Deccona, aby mu SZ-2 půjčil na mírovou misi ve Třepetavém poli. Poté co High Sideryt prozkoumá náladu na palubě, souhlasí. V soukromém rozhovoru vysvětluje Atlan jasně, že nemá žádný zájem na post High Sideryta. Po skončení rozhovoru vymaže Deccon jméno Atlana z postu svého nástupce a znovu zapíše staré jméno.

19. října startuje SZ-2. Na palubě jsou Palo Bow, Brooklyn, Breckcrown Hayes jako pilot, Bjo Breiskoll, Sternfeuer, Federspiel, Argan U a Molaatové. V systému Bluewhite jsou nalezeny první stopy Ysteronů. Zatímco SZ-2 pozoruje systém, podnikne Solánec jménem Dieter Machon polovičaté atentáty na Atlana, protože má strach z přílišného kontaktu s planetami. Zničené planety v systému se ukáží být následkem zdejší systémové války, takže se SZ-2 rozletí dál směrem, který udal Chybrain.

23. října dorazí SZ-2 k velké oblasti, jejíž hranice je chráněna celou řadou kosmických stanic. Tyto stanice jsou provozovány Pluuhy, lidem podobným národem, kteří All-Mohandot, jak říkají Třepetavému poli, chrání před Ysterony. Poté co se SZ-2 při útoku Pluuhů jen vyhýbá, ale neútočí, dokáže její posádka v očích Pluuhů svou mírumilovnost.

Pod vedením Pluuha Gantera Pleeha smí SZ-2 přistát na průmyslovém světě Worsian IV, kde si Solánci promluví s mluvčím vědců z Worsian IV, Baster Minnem. Pluuhové začali před 200 lety uzavírat Ysterony v jejich sektoru, a žijí ve víře, že už 50 let žádný Ysteron ze svého sektoru neunikl, proti čemuž protestují Molaatové. Následně jsou Solánci odvedeni k Ysteronovi Girgeltjoffovi, který dobrovolně žije u Pluuhů. Při pohledu na Molaty se plačky studem zhroutí.

Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!