Atlan 534 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 534
Název:Ve jménu SOLAGu
(In Namen der SOLAG)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 533 • chronologicky • AT 535 »
Vydáno poprvé:28. prosince 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: září 3791
Intriky High Sideryta
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan má být vyhozen z lodi

Chart Deccon - High Sideryt jako původce špatných intrik

Aksel z Dhrau a Zlava - dva Vystidští důstojníci na svém posledním lovu

Breckcrown Hayes - Solánec poskytne Atlanovi pomoc

Argan U - Pushyde

Sanny - paramatematička

Mezitím se píše 5. září 3791. Základnoví bojovníci útočí stále více proti svévolnému násilí SOLAGu, hlavně proti Haematovi Bentu Darsonovi nebo proti Vystidce Mogi Loftis. Pozice Charta Deccona je oslabena, protože mu Solánci vyčítají ztrátu korvety. Jeho pokus shodit propagandou vinu na Atlana, selže.

O dva dny později na dvanáct hodin vyhlásí volný lov na extry a monstra SOL. A opravdu se většina členů SOLAGU a mnoho prostých Solánců vydá na lov. Mogi Loftis přijde při lovu na Argan U svou vlastní vinou o život. Na mnoho místech zachrání Základnoví bojovníci oběti a paralyzují skupiny lovců. (poznámka: V AT 562 se Mogi Loftis znovu objeví. Buďto nějakým způsobem explozi přežila, nebo je to chyba autora).

Aksel z Dhrau přijde na nápad zabít Molaaty. Ti jsou ale chráněni Atlanem, Bjo Breiskollem a Breckcrownem Hayesem. Při boji zastřelí Aksel nedopatřením svou zástupkyni Zlavu a sám si nešťastnou náhodou rozbije lebku. Druhý zástupce Barvos Dom smí odejít.

Během boje se Molaatové probudí z šoku. Představí se jako Oserfan, Drux, Filbert, Pina a Sanny, přičemž poslední z nich je geniální matematička. Oserfan oznamuje, že patřili k posádce kosmické lodi TOSTAAD. Když byli na dovolené na koloniálním světě Domov-11, objevil se gigantický útvar, kus po kuse začal nasávat planetu a trosky zase vyplivoval. Pěti Molaatům se s lodí podařilo utéct, ale útvar zničil pomalu všechny planety soustavy. Nakonec se po výpadku palubních systémů stáhli po dvou měsících do asteroidu, kde je našli Solánci. Nyní prosí, aby byli odvezeni do své domácí soustavy Domov-1.

Poté co Chart Decconův lov nepřinesl úspěch v požadované míře, rozkáže Atlanovi, aby Molaaty odvezl domů v křižníku. SENECA ale ujišťuje Atlana, že SOL nepoletí dál. Když na loď vstoupí ještě Breckcrown Hayes, ví Deccon, že se křižník vrátí zpět.

Křižník BRITTAX přiletí pod Atlanovým velením k Domov-1 a najde tam jen trosky. Při letu zpět je objevena obyvatelná planeta, která dostane jméno Naleziště. Solánci na ní získají potřebné suroviny.

Pomocí surovin, které odstraní hrubé nedostatky na SOL, a souřadnic Naleziště získá Atlan dohodu o klidu zbraní mezi ním a Decconem.

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál