Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 535
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 535
Název:Stopa zkázy
(Spur der Zerstörung)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 534 • chronologicky • AT 536 »
Vydáno poprvé:4. ledna 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: září 3791
Při hledání Ysteronů
Hlavní postavy románu:

Atlan a Chart Deccon - Arkonidan a High Sideryt v diskuzi

Bjo Breiskoll - kočičák na stopě Ysteronů jako původců špatných intrik

Breckcrown Hayes, Sanny a Oserfan - Breiskollovi společníci

Capran - Solánec, který umí oklamat ostatní

Doryt Theryk - obyvatel planety Blue

SOL zachytí hypersignál z Bumerangu, jehož obsah se nepodaří dešifrovat. Bjo Breiskoll, Breckcrown Hayes, Sanny a Oserfan vyrazí s křižníkem POLLUX, aby vyšetřili zdroj signálů. Předtím vezme Breiskoll na palubu mutanta Caprana, který je obviněn z vraždy, podle Breiskollova telepatického vyšetření je ale nevinný.

POLLUX sleduje signál k planetě Blue. Jak se ukáže, jedná se jen o řídící signál, který řídí těžbu surovin. Hlavním cílem se zdá být nikl.

Domorodci planety mají střední délku života jen 30 let, protože v jejich tělech vyrůstají perly. Tyto perly jsou zodpovědné také za to, že při jejich pohřbu v jednom vulkánu je vidět modrá záře, která signalizuje požehnání bohů. Cizinci mají skupině rybářů perly vyoperovat. Pod vedením Doryta, jehož otec přes svou víru nebyl kvůli absenci perel přijat bohy, se chtějí zachránit. K tomu musí překonat moře na voru a dostanou se do nesnází, ze kterých je zachrání space-jet s Breiskollem, Hayesem a Capranem. Solánci se dozví o dilematu s perlami. Capran vyoperuje Dorytovi proti jeho vůli perly. Jak se ukáže, je to mutant se schopností, pomocí které může perfektně ošálit telepaty. Prchne před Bjo Breiskollem na planetu, kde je nakonec sežrán Dorytovým Raz-Rarem, domestikovanou šelmou. Bjo Breiskoll nechá u jednoho kněze medorobota a vysvětluje domorodcům, že mohou nosit perly také mimo svá těla.

POLLUX sleduje naváděcí signál do dalšího systému trosek, ve kterém je objeven Mollatský svět Domov-15. V troskách se ukrývá kosmická stanice s délkou hrany 650 metrů. Po krátkém boji je stanice vyřazena z boje a obsazena Solánci. V centru se nachází socha z niklu, která představuje Ysterona. Odběr vzorku vede k zahájení sebedestrukce stanice. Během útěku se objeví Chybrain a ukáže cestu do jedné oblasti v Třepetavém poli. POLLUX se vrátí zpět k SOL.