Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 562
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 562
Název:Nebezpečí stupně jedna
(Gefahrenstufe Eins)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 561 • chronologicky • AT 563 »
Vydáno poprvé:12. července 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červenec 3792
Rozhoří se boj SOL proti SOL
Hlavní postavy románu:

Breckcrown Hayes - High Sideryt začne bojovat proti duplikantu SOL

Insider - Extra podporuje akci Paradiso nirvana

Atlan - Arkonidan na cestě do Krajiny v nicotě

Sanny, Hage Nockemann a Vorlan Brick - Atlanovi společníci

Rik Sörensen - Velký administrátor kovového města

Přibližující se SOL se ukáže být Pseudo-SOL a spustí palubu na FRESH. Sanny pozná, že falešná SOL neútočí na korvetu, pokud přistane na Paradiso nirvana, a zachrání ji tak. Atlan informuje Breckcrowna Hayese, který zaútočí se správnou SOL. SOL se tak přiblíží přes kritickou hranici ke kotoučovému světu. Členové posádky jsou ovlivněni a nemohou už pálit na Pseudo-SOL. Stále větší počet Solánců požaduje přistání na Paradiso nirvana, aby se tam usadili. Vzhledem k těmto problémům podlehne SOL své kopii a stáhne se do zaměřovací ochrany slunce Jednočka.

Zatímco se SOL ukrývá, postaví se Insider do čela hnutí Paradiso nirvana. Bjo Breiskoll ho sleduje a objeví dvoumetrové niklové zrcadlo v Insiderově kabině. Když ho Insider napadne, zničí Breiskoll zrcadlo, načež se Insider rozplyne a ovlivnění Solánců skončí.

Paradiso nirvana se při spuštění přestřelky mezi oběma SOL zahalila do ochranného štítu. Když se ukáže, že je tento štít pro FRESH neškodný, chce Atlan kotoučový svět opustit. Na rozkaz HIDDEN-X změní Přepínač při příletu FRESH strukturu štítu, takže je FRESH těžce poškozen. Zatímco korveta musí být opravena, chce Atlan s oběma shifty prozkoumat svět.

Za mlžnou clonou objeví město kompletně z kovu, které obývají kovoví lidé. Velký administrátor města Rik Sörensen přijme Solánce přátelsky. Ti zpozorují, jak je jeden kovočlověk se vzhledem Hage Nockemanna zatčen. Aby získali informace, osvobodí ho. Vypovídá, že je chybným produktem Přepínače, který ho brzo odpojí. Solánci mají vypátrat centrální kužel. Potom zmizí, jak předpovídal.

Zatímco druhý shift letící jako kurýr k FRESH město opustí, musí shift s Atlanem, Vorlan Brickem, Sanny a Hage Nockemannem utéct před kovolidmi a stáhnout se do hor.