Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 563
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 563
Název:Ohňolidé
(Die Feuermenschen)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 562 • chronologicky • AT 564 »
Vydáno poprvé:19. července 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 3792
Objev v nitru slunce
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan na Krajině v nicotě

Sanny, Hage Nockemann a Vorlan Brick - Atlanovi společníci

Doc Wright - velitel Ohňolidí

Tompall B. Hickock - pistolník

Breckcrown Hayes - High Sideryt dá rozkaz k boji proti přízračné SOL

Brooklyn - učiní objev v nitru slunce

Shift s Atlanem, Sanny, Hage Nockemannem a Vorlanem Brickem se schovává týden před kovolidmi. Právě když chtějí Hage Nockemanna zastřelit, rozplynou se. Atlan se chce nyní opět zabývat centrálním kuželem. Shift je ale uvízne v rychle rostoucím lese. Les je obydlen lidmi, které trvale hoří. Velitel těchto Ohňolidí si říká Atlan, pravý Atlan ho ale nazve Ohňošéf. Je ochoten pomáhat při hledání centrálního kužele.

Ohňolidé začnou utíkat v kruzích kolem shiftu a umožní mu tak start. Ohňošéf zavede shift do westernového města jménem Brisbee, ve kterém Atlan sehraje partii pokeru s několika hráči. V surrealistickém scénáři je Ohňošéf zvnějšku stále podobnější Atlanovi a nakonec na jeho místě zastřelí místního pistolníka Tompalla B. Hickocka. Atlanova posádka unikne s hráčem, od kterého se dozví, že Krajinu ovládá Přepínač. Potom se hráč rozplyne. Shift je napaden Ohňolidmi, kteří s létající platformou narážejí do ochranného štítu a tak ho odstraní. Nakonec musí být shift opuštěn. Atlan a jeho průvodci se včas zachrání na mezitím opraveném FRESH.

SOL vyšle space-jet STARBRIDE pod velením Brooklyny alias Solanie z Terry, jako průzkumníka. Kvůli technickému defektu se zřítí loď hluboko do slunce a objeví, že je duté. Uvnitř slunce se nachází obrovské konkávní zrcadlo z niklu. Když space-jet prorazí do volného vesmíru, je napaden Pseudo-SOL. Poté přiletí na pomoc pravá SOL, což vede k bitvě mezi oběma loďmi. Pravá SOL nepodlehne hlavně proto, že HIDDEN-X rozkázal Přepínači ukolébat Solánce, že jsou v bezpečí. Během boje přistane FRESH v SZ-1.

Poté co je přízračná SOL zničena, vyzve Tdibmufs Solánce znovu, aby přistáli na Paradiso nirvana. Atlan nakonec souhlasí, aby se dostal k centrálnímu kuželu.