Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 561
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 561
Název:Krajina v nicotě
(Landschaft im Nichts)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 560 • chronologicky • AT 562 »
Vydáno poprvé:5. července 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červenec 3792
Dědicové Terranie v Paradiso nirvana
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan dělá inspekci v Paradiso nirvana

Sanny a Hage Nockemann - Atlanovi společníci

Breckcrown Hayes - SOL zabloudí do miniuniversa

Collinia Brackfaust - velitelka Dědiců Terranie

Tdibmufs a Euchan - obyvatelé krajiny v nicotě

SOL se po sextadimové etapě objeví v miniaturním universu, které je zcela bez hvězd. Pouze Bjo Breiskoll cítí přítomnost zlého vědomí. V této době odstartují Dědicové Terranie (nástupnická organizace Terra idealistů) pod velením Collinie Brackafaust bez dovolení s korvetou TERRA, aby se usídlili na nějaké planetě. Vzhledem k okolnostem je nechá Breckcrown Hayes jít. Po uletění 244 světelných let přiletí TERRA z druhého směru k SOL, čímž je určena velikost tohoto vesmíru.

Když je situace bezradná, objeví se Chybrain a předá Sanny kurzovní data. Ty udávají průměr vesmíru navzdory vzdálenosti 317 světelných let. SOL skutečně objeví slunce typu G2, kolem kterého krouží Krajina v nicotě. 16. července 3792 odstartuje korveta FRESH pod Atlanovým velením k průzkumu Krajiny. Na palubě se nacházejí také Dědicové Terranie, kteří pod vedením Parta Oneho unesou Collinii Breckfaust a přistanou se space-jetem. Tam jsou od domorodých vážkovitých lidí pod velením vesnického představitele Euchana extrémně přátelsky přijati.

Když Atlan s druhým space-jetem vyrazí na průzkum, cosi několik vážkových lidí posedne a zaútočí s jetem Dědiců Terranie. Obě lodě jsou zničeny, vážkovití lidé zemřou. Atlan a jeho posádka je zachráněna cizí lodí, kterou vede Plophosan Tdibmufs a jeho robot Gammler. Tvrdí, že zde uvízli s lodí PERFIDIA.

Atlan, Hage Nockemann a Sanny se dostanou do vesnice, kde se jim podaří vyvrátit nedůvěru. FRESH přistane u vesnice. Arkonidan je nejdříve zaražen, když slyší, že Feslo Rakka a Tdibmufs nezávisle na sobě vypráví o kotoučovém světě Paradiso nirvana.

FRESH spustí alarm, když se SOL navzdory ujednání s vysokou rychlostí přiblíží ke kotoučovitému světu.

Za událostmi vězí Přepínač, který chctěl SOL nalákat do pasti. Když ale přistálo jen Atlanovo komando, změnil své plány.