Atlan 533 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 533
Název:Operace Bumerang
(Operation Bumerang)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 532 • chronologicky • AT 534 »
Vydáno poprvé:21. března 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 3791
Solánci ve hvězdokupě
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan má být odstaven

Chart Deccon - High Sideryt hledá cestu

Gallatan Herts - Magnida dostane velení

Breckcrown Hayes - zvláštní Solánec

Gisbert - komandant v nesnázích

Kvůli opětovnému spuštění mnoha továren potřebuje SOL suroviny. Když skoro exploduje jedna z továren vyznamená se Solánec Breckcrown Hayes nezištnou akcí k záchraně uvězněných.

Chart Deccon, aby Atlana provokoval, nechá SOL bezúčelně letět vesmírem. Kvůli nedostatku surovin ale nemá jinou volbu než přiletět k nějaké planetě. SOL dorazí 30. srpna 3791 k malé galaxii Flatterfeld (Třepetavé pole), kde jsou vyslány korvety SK10 a SK11 na průzkum hvězdokupy Bumerang. Když SK11 vyšle volání o pomoc a rádiový kontakt s SK10 se přeruší, nechá se Deccon přemluvit k záchranné operaci a pošle lehký křižník s Gallatanem Hertsem jako velitelem a Atlanem na palubě. Arkonidan si přitom všimne Breckcrowna Hayese, který také zde projeví zvláštní prozíravost.

Herts je zraněn extrem Kyr-Kyrem a nemůže tak dál velet, takže Atlan převezme řízení expedice. SK10 je nalezena v systému trosek, ve kterém se nachází také krychlovitá stanice. Tato stanice korvetu drží. Když se objeví křižník, je korveta uvolněna a se zlověstným radiogramem vyzvána k odletu. Atlan pošle korvetu zpět k SOL.

Z SK11 jsou nalezeny jen trosky. Potom zachytí křižník volání o pomoc z jednoho asteroidu, ze kterého je zachráněno pět Molaatů. Protože jsou v šoku, nemohou dát žádnou odpověď.

Na zpátečním letu se Gallatan Herts vrátí do centrály a zastřelí Kyr-Kyra. Na SOL tvrdí, že Atlan na něj Kyr-Kyra poštval a strhl na sebe velení. Breckcrown Hayes uvede tento výrok na pravou míru a obviní Hertse ze lži. K Atlanovu překvapení Deccon výpověď přijme.

Aktuální data:
24.5.2022
1565 před NGL
29. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459723.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál