Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 532
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 532
Název:Buňka míru
(Die Friedenszelle)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 531 • chronologicky • AT 533 »
Vydáno poprvé:14. prosince 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 3791
Robot určí vyhlídky na budoucnost
Hlavní postavy románu:

Y'Man - robot určí vyhlídky na budoucnost

Atlan - Arkonidan chce založit buňku míru Chail

Akitar - Chailida přebírá své dědictví

Phin'Sar - šéf Roxharů na Chailu

Mussumor - Prastarý věří v zázrak Nar'Bona

Chart Deccon - velitel lodi SOL pod tlakem

Nepokoje na SOL přibývají. Mnoho Solánců hrozí SOLAGu násilnými akcemi, pokud odletí z Chailu bez Atlana. Ohrožení Roxhary pomůže Chartu Decconovi nepokoje omezit.

V táboře rebelů potřebují po smrti Ai'Synna nového náčelníka. Někteří argumentují pro Y'Mana, který odkazuje na Akitara. S Gurdonarovou pomocí přiveze Akitara ze SOL a jeho vzpomínková blokáda je odstraněna Prastarými. Pomocí svých obnovených schopností osvobodí Atlana a Bjo Breiskolla a zajme Phin'Sara. Potom osvobodí imunní Roxhary.

Těžce zraněný Mussumor vyšle svého ducha a připomene Chailidům pověst o Zeleném srpu. Promptně se objeví 14. srpna 3791 kometa, která každých 11423 let vytváří na obloze optický fenomén zeleného srpku. Chailidé v tom vidí znamení a pochodují v mírovém protestu k Modrému městu. Phin'Sar zavolá nakonec na Roxhu a dostane od duchovního faktoru rozkaz stáhnout se se všemi Roxhary z Chailu. Má ale také zničit SOL nebo zabít Atlana, pokud budou chtít dál plnit svůj úkol.

SOL je napadena flotilou Roxharů. Když se kometa poloviční rychlostí světla prožene přímo jejich formací, je útok přerušen. Protože Bjo Breiskoll a Wajsto Kolsch jsou opět na palubě, nechá Chart Deccon SOL odletět bez Atlana na palubě.

Phin'Sar nasadí na Atlana speciální lovecké roboty. Arkonidan se poté nechá teleportovat na palubu Phin'Sarovy lodi. Kvůli psí-blokádě může Akitar zachránit jen sám sebe. Krátce než je loď zničena kolizí s loveckým robotem, přemístí Chybrain Atlana přímo do centrály SOL.