Zovork

z Databáze Multiversa
Astronomická data:
Jiná jména:Angeemo IV
Galaxie:Puydor
Soustava:Angeemo
Pořadí od hvězdy:4
Vzdálonost od Sol:16 mil. LY
Vzdálenost od Minzantu:247 LY
Obyvatelé planety:
Ginkoové

Planeta Zovork je bohatý obchodní svět a patří k hlavním sídlům Ginků. Zovork je čtvrtou planetou systému Angeemo, ležícího v centrální oblasti galaxie Puydor.

Přehled

Povrch Zovork je z 60% pokryt vodou. Nejsou tu žádné větší kontinenty, v dlouhých řetězcích se však kolem celé planety táhnou tisíce ostrovů. V atmosféře je vysoký podíl kyslíku.

Vzhledem k rozloze povrchu žije na Zovorku velký počet obyvatel. Neustále zde startují a přistávají četné nákladní lodi. Robotické čluny se starají o dopravu zboží mezi plavidly a rozlehlými sklady.

Dějiny

Počátkem března 1290 NGL uprchli Icho Tolot, Gucky, Julian Tifflor a hrstka Chronautů s INGORUE z Curaya na Zovork. Nositelé buněčných aktivátorů zde chtěli získat informace o galaxii, v níž se ocitli. Zároveň měli v plánu varovat před z vězení vysvobozenou Jii'Nevever. Všichni političtí a ekonomičtí předáci planety však jejich vyprávění o nebezpečí tronium-azintu považovali za vyjednávací taktiku, kterou si Galaktici snaží vydobýt lepší cenu. Zovork v té době vlastnil velké zásoby tohoto oscilačního krystalu.

Již o několik dnů později přilétla ze soustavy Minzant velká nákladní a obchodní loď EIDENGORD. Koráb byl přitom osobní lodí Michaela Rhodana, který se snažil dopadnout své tři druhy. Trojice nakonec uprchla s INGORUE, zatímco Jii'Nevever převzala kontrolu nad celou soustavou Angeemo.

Zdroje

PR 1917, PR 1929