Utik

Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Vzdálenost od Slunce:33‘974 LY
Vzdálenost od Arkonu:36 LY
Měsíce:žádné
Gravitace:0.92
Zdejší národy:
Utikerané

Planeta Utik je domovským světem Utikeranů, potomků arkonidských kolonistů.

Utik je druhou ze čtyř planet stejnojmenného bílého slunce spektrální třídy A. Životní prostředí na Utiku je příznivé a podobné tomu na Zemi. Systém leží v halu hvězdokupy M 13 a stojí pod kontrolou Velkého impéria. Vzdálenost k Arkonu činí jen 36 světelných let.

Kontinenty planety jsou hustě osídlené. Utikané žijí převážně ze zemědělství, malého průmyslu a turismu. Lokální měnou je Lodik. Směný poměr k Solaru je asi 13 Lodiků za Solar. Ceny ve městech na terranské poměry nízké.

Spojení s galaxií probíhá přes několik málo planetárních kosmodromů. Největší se nachází v blízkosti Massennocku, planetární metropole. Utikerané neprovozují žádné kosmické lety. Velká část obchodu se uzavírá se Skokany.

Historie

Planeta byla v neznámé době kolonizována Arkonidskými kolonisty.

V roce 2103 patřila planeta k Velkému impériu. Ve stejném roce se zde odehrálo drama vyvolané ID. Lokální vysoký kněz kultu Báalol zde podlehl vlivu zmanipulovaného buněčného aktivátoru. Zdejší obyvatelé začínají vidět zázračné květiny. To přitáhne pozornost vysokého Báalola a agentů Oddělení III. Rozsudku smrti konklávou se mu podaří vyhnout. Agentům se šíleného muže podaří zastavit. Pro svou vlastní záchranu ho ale musí zastřelit.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál