Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické stanice > Sluncesvit-18
hledat

Sluncesvit-18 je automatická stanice neznámého původu v systému Duffa VII, přičemž se jedné o jednu z mnoha (pravděpodobně 25) stanic tohoto typu.

Struktura:

U Sluncesvitu-18 se jedná dutý trojhran se základnou o tvaru rovnostranného trojúhelníku s délkou hrany 770 metrů a celkovou výškou 385 metrů. Celá stanice je pokryta neznámou slitinou o tlouštce 5 metrů, jež byla zpevněna metodou zintenzívňování krystalické mřížky.

Stanice byla objevena 1331 NGL, pravděpodobně z důvodu zvyšující se hyperimpedance.

Některé stěny stanice jsou pokryty reliéfy hmyzu a z hmyzu se vyvinuvší rasy.

Dějiny

Blo Rakane 1331 NGL objeví stanici pomocí kantorova sextantu na základě impulsu radiolokátoru. Blo Rakane, Ronald Tekener a Dao-Lin-H'ay se vydají na průzkum stanice, z analýzy meteriálu stanoví SENECA, že stanice je stará 20.000 až 50.000 let. Stanice má tedy původ ještě když se Hangay nacházela v Tarkanu.

Dle záznamů stanice pozoruje černou díru Atraniyyon, podle nich také v blízkostí černé díry často operují Traitanky a TRAICAH továrny. Haluťanovi se na ní podaří objevit poselství ve staré řeči, které však nepochází z Hangaye, ale jedné galaxie v galaktické skupině k níž patřila Hangay ve vesmíru Tarkan. Řeč se jmenuje Irthuin a poselství zní : „Vítám Vás na stanici Sluncesvit-18. Jmenuji se Virhug Vial a držím věčnou hlídku nad tímto hvězdným ostrovem. Tato galaxie je v ohrožení. Její fyzikální předpoklady z ní dělají přednostní cíl mocí chaosu. Přijdou a celou ji promění v negasféru.“

Stanice je později zničena traitanky a posádka SOL tedy nemá čas získat nějaké další informace. Stanice však stačí vyslat signál do systému Ultra, kde by se mohla nacházet další stanice.