Quick Silver

Quick Silver je android ve službách Univerzálních archeologů z Všudeměsta.

Vzhled

Quick Silver je podobu měnící android. Tvoří ho masa rtuti podobného materiálu, která může přijmout všechny myslitelné formy.

Charakter

Platí za excentrického a pletichářského, rád tahá za nitky z pozadí (PR 2704, PR 2749).

Sám se označuje za badatele a volného spolupracovníka Všudeměsta. Disponuje vlastní NASEF konstantou, která je však natolik cizorodá, že se nedá jednoznačně říct, zda je Quick Silver skutečnou živou bytostí, či nikoliv (PR 2750).

Dějiny

Terranci poznali Quick Silvera jako kontaktní osobu v plošině KO-nezištný v době, kdy tam zakotvil JULES VERNE. Android varoval Jawnu Togoyu, že kosmická loď letí do pasti (PR 2704).

Když byl JULES VERNE zničen v černé díře Tephaya, objevil se Quick Silver se svou kosmickou lodí a dal se do průzkumu VERNOVÝCH trosek (PR 2706). Přitom se androidovi podařilo zachránit Bílý sál JULESE VERNA, včetně Reginalda Bulla, který se zde nalézal během zkázy činkovité lodi.

Quick Silver ubytoval Bullyho v breviatuře Všudeměsta na planetě Buq. Quick Silver v té době plnil zakázku na záchranu Mnemotektonického ovladače z vesmírného plavidla, které se zřítilo na Buq, přičemž Bull měl posloužit jako návnada pro palubní bezpečnostní systém. Za odměnu chtěl vzít Quick Silver Terrance do Všudeměsta (PR 2748).

Celá akce však selhala, protože už se hledané zařízení nenacházelo ve vraku lodi. Quick Silver opustil planetu Buq a Bulla nechal na povrchu. Nějakou dobu trvalo, než si Bully uvědomil, že Quick Silverova slova na rozloučenou obsahují skrytý odkaz na to, jak se dostat do Všudeměsta. Nesmrtelný pak záměrně poškodil svůj identor, což přivolalo Zhayo Penyyina z lidu Yothoyů. Ten vzal Bulla s sebou do Pha Gashapar, Všudeměsta.

Během následujících událostí se Bull dostal k memoringu chaotarchů, který upravil kmity Terrancova buněčného aktivátoru tak, aby odpovídaly trvalému generálnímu klíči od Všudeměsta. Jako daň za to je však nyní Bully identifikován jako zmocněnec Mocností Chaosu. Pronásledován komisaři města Bully dospěl do domu Perryho Rhodana na Upper West Garnaru Road v Terranii. Při střetu s dalšími komisaři se objevil Quick Silver a zprostředkoval ukončení boje. Bull pak pochopil, že android už od počátku z pozadí tahal za nitky a Bullyho vmanévroval do jeho současné situace tím, že mu přihrál memoring. Následně proto Bull nechal Quick Silvera zatknout (PR 2749).

V moci LSP byl Quick Silver vyslechnut Attilarem Leccorem a Guckym. Nepřineslo to však žádný podstatný výsledek kromě zjištění, že android disponuje NASEF konstantou a je tedy možná živým tvorem. Bull se rozhodl, že Quick Silvera vezme na misi RASE ČUBAJE. Velitelka Jawna Togoya považovala androida za bezpečností riziko a pro všechny případy ho nechala pod zámkem (PR 2750).

Když se Bully v galaxii Larhatoon dozvěděl, že je třeba vypátrat nezvěstného Atlana, Quick Silver nabídl svou pomoc při hledání výměnou za to, že mu Terranci oficiálně odkážou Bílý sál. Spolu s Bullym a Toio Zindher se pak skrze breviaturu Světa Sigolatů vrátil do Všudeměsta PR 2777.

Zdroje

PR 2704, PR 2706, PR 2748, PR 2749, PR 2750, PR 2777

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quick Silver« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!