Perry Rhodan 2706 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2706
Název:Hvězdný hrob
(Sternengrab)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:28. června 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 30. června 1514 NGL
Bitva u Tephayi – jedna éra je u konce
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull – Nesmrtelný se snaží přelstít maršála Atopického tribunálu.

Ghiyas Khosrau – Agent SPL se snaží pochopit, co se s ním stalo.

Caileec Maltynouc – Maršál Atopického tribunálu se snaží ovládnout JULESE VERNA.

Jawna Togoya – Velitelka JULESE VERNA se víc než jednou prokáže jako věrná přítelkyně.

NEMO – Pozitronika JULESE VERNA je vystavena útoku z vlastních řad.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2706 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1514 Nového galaktického letopočtu, který podle starého kalendáře odpovídá počátku šestého tisíciletí, patří Země k Lize svobodných Pozemšťanů. V tomto galaktickém státním útvaru se spojily tisíce slunečních soustav, na jejichž planetách sídlí lidé.

Avšak právě Měsíc, nejbližší souputník Terry, je nyní Pozemšťanům zcela cizí. Už několik let se halí do neprostupného pole a jeho povrch je podivně zdeformován. Kdo by na něm chtěl přistát, riskuje život. Vládnou tam Onryoňané, kteří jménem Atopického tribunálu požadují vydání Perryho Rhodana a imperátora Bosticha.

Když do konfliktu zasáhne JULES VERNE pod velením Reginalda Bulla, je nemilosrdně pronásledován Onryoňany. Bull se pokusí zajmout Atopického soudce. K vyvrcholení dojde u HVĚZDNÉHO HROBU...


Zdánlivý Onryoňan Caileec Maltynouc se odhalí jako tvarový měnič z lidu Jaj. Vyjde najevo, že už od počátku plánoval ovládnout JULESE VERNA. Právě proto ovlivnil během jeho polyportového transferu do Andromedy agenta SPL Ghiyase Khosraua. Prostřednictvím Khosraua a svých vlastních schopností otráví posádku JULESE VERNA a neznámým způsobem ji ovlivní. Vlastní vůli si zachovají jen Reginald Bull a Jawna Togoya.

U černé díry Tephaya následně dojde k rozhodnutí. Ovlivněná posádka JULESE VERNA opustí se dvěma pomocnými čluny loď a letí vstříc černé díře. Bull odešle Jawnu Togoya se čtyřmi křižníky Nautilus do bezpečné vzdálenosti, aby se mohla posádka činkovité lodi zachránit transmiterem v případě, že by už JULES VERNE nebyl schopen uniknout gravitačnímu poli Tephayi.

Aby zachránil svou posádku, Reginald Bull je připraven obětovat JULESE VERNA a také vlastní život. Po boku mu přitom stojí hologram Metaběžce jménem Ilz Namib. Tento na Bullův nátlak inicializuje hypervastorový blesk, aby tím oslepil neočekávaně se objevivší loďstvo Onryoňanů. JULES VERNE má tak dost času zničit agresívní flotilu nepřítele. Bullymu se povede dostihnout oba pomocné čluny a posádka se může vrátit na palubu. Kvůli rušivým vlivům černé díry už není možné opustit VERNA transmiterem. Vlastními silami už se činkovité plavidlo také nespasí. Z tohoto důvodu dá Namib k dispozici trafitronový měnič. S jeho pomocí se zdaří transmiterový skok. Jediný, kdo už se včas nedostane k transmiteru, je Bull.

Neočekávaně se na krátkou chvíli objeví robot Quick Silver a zachrání domnělé trosky VERNA, které vyvrhne Tephaya...