Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 886
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 886
Název:Svět Suskohnů
(Welt der Suskohnen)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:PAN-THAU-RA
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Lidé v počítačovém testu - a na stopách minulosti
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec navštěvuje svět Suskohnů

Atlan, Bully, Demeter, Plondfair, Ras Čubaj, Fellmer Lloyd a Galto Quohlfahrt - společníci Perryho Rhodana

Cadaer - muž s IT

Když Plondfair 3. září 3586 při rozhovoru na palubě SOL zmíní Suskohny1), vzpomene si Demeter na tento malý, specializovaný Wyngerský kmen, který byl kdysi Všehokolem upřednostňován, a dá Perry Rhodanovi dokonce i přibližné souřadnice Suskohnského světa Sainderbähn, druhé planety zeleného slunce Nagaidir.

Protože je Rhodan přesvědčen, že Terranci by se díky své tělesné výšce mohli v přestrojení za Suskohny přiblížit k tajuplnému Všehokolu, odlétá druhého dne se SOL-buňkou 1 k systému Nagaidir a přistane s Atlanem, Reginaldem Bullem, Rasem Čubajem, Fellmerem Lloydem, Plondfairem, Demeter a Galto Quohlfahrtem s korvetou na Sainderbähnu, aby získal informace o nezvěstném Wyngerském kmeni.

Po přistání se začne korveta náhle rozpadat, jako by ve vteřině zestárla o miliony let. Současně selžou také schopnosti mutantů. Rhodanova skupina objeví opuštěnou, jen roboty obývanou suskohnskou osadu a brzy poté upadne do hlubokého bezvědomí. Rhodan a Plondfair se probudí jako první a objeví obrovskou mrazírnu, ve které byli členové předchozích výprav na Sainderbähn uloženi. Sledováni roboty se dostanou ke kontrolnímu stanovišti a vydávají se za potomky Suskohnů, kteří Sainderbähn opustili před tisíciletími, aby sloužili Všehokolu. Centrální počítač, který je akceptuje jako Suskohny, jim poví o kosmické lodi, kterou tu před dávnými časy obyvatelé Sainderbähnu zanechali, a poté je vyzve k poslední zkoušce identity.

Roboty řízený nákladní vůz neodveze oba domnělé Suskohny a roboty nesoucí jejich společníky ke kosmické lodi, ale na pobřeží moře. Tam musí Rhodan, Quohlfahrt, Atlan, Bull, Čubaj, Lloyd, Plondfair a Demeter uprchnout s primitivní lodí před armádou insektoidních barbarů, které jezdí na osminohých zvířatech. V mořském průlivu jsou napadeni piráty, kteří pocházejí z navrácených Povolaných. Protože piráti disponují jen zápalnými šípy, nechají se energetickými zbraněmi astronautů snadno zahnat na útěk. Pirát Cadaer, kterého Terranec zachrání před utonutím, tvrdí, že má IT, a vysvětluje, že bez IT je smrtící vstoupit do Srdce nejistoty. Nakonec dosáhne Rhodanova skupina sousedního kontinentu.

Zatímco zbytek posádky korvety zůstane na místě a Cadaer se vrátí ke svému národu, pronikne Rhodan, Atlan, Bull, Čubaj, Lloyd, Plondfair, Demeter a Quohlfahrt skrze krystalicky se třpytící les a dostanou se k 1-DÄRON, 1200 metrů dlouhé a 1000 metrů vysoké wyngerské kapkovité lodi, která stojí v betonové kotlině a je maskována třpytícím se lesem a ukryta pod střechou krystalů. Přitom je Quohlfahrt, který zřejmě IT nedisponuje, napaden velkou, osminohou rudou kočkou, která se náhle vynoří z písku, a musí být zachráněn Rasem Čubajem. V centrále 1-DÄRON zjistí astronauti, že piráti zřejmě ukradli počítačové elementy z lodi, které nazývají Srdce nejistoty. Předchozími obyvateli Sainderbähnu postavený robot Suskohn jim zobrazí nádherné muzejní město Yaidähre, ve které je prezentována kultura Suskohnů. Teprve nyní je Plondfairovi jasné, že Quohlfahrt byl odmítnut, protože jako jediný nemá ani buněčný aktivátor ani nebyl na Välgerspäre podroben kondiciování, což počítač zřejmě bere jako poznávací znamení Povolaných. Také Rhodan a jeho průvodci jsou ohrožováni červenými kočkami, centrálním počítačem robotského města generovanými strážci, kteří mají za úkol zabraňovat pirátům v krádežích. Teprve když astronauti z chrámu pirátského města ukradené počítačové elementy přinesou zpět, akceptuje je konečně centrální počítač jako navrátilé Suskohny. Kočkovité počítačové bytosti se smrští a následně zcela zmizí.