Perry Rhodan 2688 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2688
Název:Druhá realita
(Die zweite Wirklichkeit)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:22. února 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: leden 1470 NGL
Perry Rhodan a Alaska Saedelaere na Peanu – u kmotrů superinteligence
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Maskonoš se vrací na místo uzdravení.

Perry Rhodan – Nesmrtelný pátrá po superinteligenci.

Gucky – Myšob spatří les, v němž nejsou pouhé stromy.

Nemo Partijan – Quintadimový topolog vkročí na cestu krystalů.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2688 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Když už se zdá Terra ztracená, Reginaldu Bullovi se podaří uzavřít s protivníkem dohodu. Spentové dostali ze Slunce vyvrženou mrtvolu superinteligence ARCHETIM a Sayporani podporu pro svůj osvobozenecký boj s kastou „Pai“.

Perry Rhodan mezitím přibyl do čtyř galaxií Říše Escalian, kde se delší dobu zdržuje také Alaska Saedelaere. Říše TANEDRARS se však ocitla pod útokem úhlavního nepřítele – negativní superinteligence QIN SHI – a hrozí jí záhuba. TANEDRAR byla přinucena k útěku. Perry Rhodan a jeho přátelé to nechtějí nechat jen tak. Jejich cesta vede do DRUHÉ REALITY...


Když Perry Rhodan a jeho lidé jen stěží uniknou superinteligenci QIN SHI, připravující se k vylidnění jedné části Dranatu, letí se Světolodí k planetě Pean. Alaska Saedelaere a Eroin Bleskač se během cesty chovají podivně. Zdá se, že jsou pod cizím vlivem, jehož si ovšem nejsou vědomi. Rhodan, Saedelaere, Gucky a Nemo Partijan přistanou na planetě. Hledají Peany, avšak nedaří se jim místní obyvatele najít, neboť ti se skrývají a klamou vetřelce matoucími projekcemi. Saedelaere je však vítán. Peanové ho dovedou k sobě a vydají se s ním do jeskyně. Tam Terranec spatří ohromné množství howalgonia. V hoře, v níž se jeskyně nalézá, je zřejmě obrovské ložisko hyperkrystalů.

Peanové sami sebe označí za „kmotry“ TANEDRAR. Vysvětlí, že kdysi z Chandy na Pean přicestovaly čtyři oduševnělé entity a s pomocí Peanů se zde skryly před QIN SHI. V dlouhém procesu umožnily sugestivní síly Peanů nejprve stabilizaci a posléze i spojení entit. S Peany souvisí i rituál příchodu a odchodu. Pean se stal kotvou TANEDRAR. QIN SHI později planetu nalezl a chtěl se zmocnit howalgonia i domorodců, ti ho však odrazili.

Peanové okamžitě prohlásí, že něco podobného už nyní nesvedou. Saedelaere pochopí, že se na planetě Pean skrývá i TANEDRAR. Peanové zamýšlejí smířit obě znepřátelené superinteligence. Saedelaere a jeho přátelé přitom mají spolupracovat. Maskonoš se vrátí k ostatním a ukáže jim cestu do jeskyně. Partijana zase jednou postihnou bolesti a padne k zemi. A QIN SHI se již blíží...