Perry Rhodan 2597 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2597
Název:Hypermráz
(Hyperkälte)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:27. května 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: květen 1463 NGL
Cena života – superinteligence sáhne po poslední šanci
Hlavní postavy románu:

Gucky – Myšob se cítí bídně.

Reginald Bull – Ministr obrany je zajat mezi ID a ohnivým okem.

Betty Toufry – Staromutantka tuší tajemství a odváží se všeho.

Eritrea Kush – Stardusťanka musí neočekávaně řídit hned dvě stříbrokoule.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už nějakou dobu zuří v několika galaxiích boj o polyportsíť. Tento transportní systém umožňuje cestovat na gigantické vzdálenosti. Když se ze spánku probudí Frekvenční monarchie, nárokují si její vládci – Vatroxové – vládu nad všemi hvězdnými ostrovy v dosahu polyportové sítě.

Terranci a jejich spojenci však kladou houževnatý odpor a bojují s Frekvenční monarchií nejprve v Andromedě a později také v Anthurestě. Oba páni Vatroxů, Všebytosti VATROX-CUUR a VATROX-DAAG, jsou zničeni, mocenská centra Monarchie eliminována. Avšak vlastní vítězství vytrhne lidstvu z rukou třetí z Vatroxů pocházející entita: VATROX-VAMU. Právě s ní se nyní Pozemšťané potýkají.

Vše se však točí kolem ID, superinteligence z Poutníku a mentoru lidstva. Jak se zdá, pokud nezíská psionickou energii mocného PARALOX-ARZENÁLU, ID v krátké době zemře. Po ARZENÁLU však prahne i VATROX-VAMU. Sluneční soustavu nadále ohrožuje ohnivé oko a ID tuhne v HYPERMRAZU...


ID stále odsává substanci TALIN ANTHURESTY, posilňuje se také z těl superinteligencí ARCHETIM a APHANUR. Všebytost začíná požírat energii Slunce, takže na povrchu hvězdy vznikají stále větší skvrny. Ve Sluneční soustavě běsnící hyperenergetický chaos je díky tomu nyní ještě horší, než kdy dříve. Jak se zdá, jakýsi fenomén opakovaně způsobuje, že si Markanu, domovský svět Polostopých směnárníků, zase a zase nakrátko vyměňuje místo s Poutníkem. Současně se Gleam změní v kotoučový svět. Betty Toufry trpí hypermrazem, halícím superinteligenci, s níž ji stále pojí mentální pouto. Staromutantka věří, že za celou věcí je něco víc – pro agónii ID je ještě další, neznámý důvod.

Když dorazí do Sluneční soustavy, Betty Toufry a Eritrea Kush pozorují, jak se zhroutí parablok Neo-Globistů, ID mutantů a Šohaaků, který doposud blokoval iniciační rozkaz ohnivého oka. Koule psionická hmoty hrozí okamžitou explozí. ID spolkne dalších 200 milionů Neo-Globistů. Šohaakové, podporováni Betty Toufry, vyvedou psionickou hmotu z těla ARCHETIM do ohnivého oka, takže stabilizují jeho substanci. Když nyní oko dosáhne Slunce, je zachyceno tělem mrtvé superinteligence a následně pohlceno ID – společně s Šohaaky, tisíci jiskrových lidí, dalšími Neo-Globisty a všemi reinkarnovanými mutanty kromě Betty Toufry a těch, kteří zůstali v TZA'HANATHU. Štít TERRANOVA vyhasne...

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál