Perry Rhodan 2305 (Česká obálka) Perry Rhodan 2305 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2305
Název:Hon na černou kapsli
(Jagd auf die Dunkelkapsel)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:21. října 2005
Vydáno v češtině:2014
Čas děje: 1344 NGL
V moci Duálního kapitána – dva Pozemšťané bojují o přežití
Hlavní postavy románu:

Zerberoff – Duální kapitán se dozví novinky.

Marc London – Mladý Pozemšťan se nachází v moci neúprosné bytosti.

Malcolm S. Daellian – Ministr se ukáže ze své geniální a nesnesitelné stránky.

Mondra Diamondová – Přítelkyně Perryho Rhodana prokáže své taktické schopnosti.

Ian Grant – Lovec se stává obětí.

Na Zemi a mnoha planetách Mléčné dráhy, osídlených lidmi, právě začíná rok 1344 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4931 starého křesťanského letopočtu. Od změny kosmické hyperkonstanty uplynulo už 13 let. Situace v Galaxii se dalekosáhle stabilizovala: Kosmický obchod vzkvétá a dochází k mnoha pokrokům v oblasti techniky.

Avšak začíná nová válka, neboť do Mléčné dráhy vpadl předvoj Terminační kolony TRAITOR, náležející k Mocnostem Chaosu. Po Galaxii jsou rozmístěny tvrze kolony, které mají přivést civilizované planety do područí TRAITORU. Jedna z těchto tvrzí – TRAICOON 0098 – je zničena na okraji Sluneční soustavy, ale její velitel unikne. Duální kapitán zůstane na místě své porážky, nečeká však pouze na posily – snaží se zjistit něco nového o svých nepřátelích. Nalezne parapsychicky nadaného Marca Londona a dostane ho pod svou kontrolu. Mezitím zahájí lidé na Zemi HON NA TEMNOKAPSLI...


Zerberoff nepozorovaně opustí Atlan Village a unese mladého Pozemšťana Marca Londona, k němuž ho pojí zvláštní parapsychické pouto. Mimozemskému mutantovi se již podruhé daří zaměřit neobvyklou energii, která se opět projeví v oblasti Merkuru, ale dříve než se přesune do blízkosti první planety, je po všem. Energetický výkyv byl způsoben návratem Perryho Rhodana ze systému Vega. Služebník Terminační kolony se pod ochranou temnopole vrátí na Zemi a na Bohem zapomenutém místě se věnuje studiu uneseného Pozemšťana.

V Terranii mezitím probíhají další šetření. Malcolm S. Daellian si je zcela jist, že osobou, která se nepozorovaně toulá na Teře, je Duální kapitán. Vládci LSP chtějí nebezpečného poskoka Chaosu donutit vyjít z úkrytu.

Na malém ostrově opustí Zerberoff se svým vězněm loď a nasadí proti unesenému svůj trýznivý paradar. Avšak Pozemšťan se prokáže jako psionický reflektor a zrcadlí bolest zpět na Duálního kapitána. Bývalý vládce kolonové tvrze si během psionického šoku rozpomene na svou minulost. Vzpomene si na oba své „otce“ a další podrobnosti, pak se však za velkých bolestí vzpamatuje a zjistí, že London uprchl. Mladý Pozemšťan však neunikne daleko, navíc je po průchodu ledovým potokem podchlazen a na prahu smrti. Protože lékařské zařízení temnokapsle není uzpůsobeno lidské anatomii, pátrá Duální kapitán kvůli Londonově záchraně po osamělé baště civilizace. Nalezne starou loveckou chatu, vybudovanou uprostřed lesa, a najde tam Iana Granta, bývalého vesmírného vojáka, který po smrti dobrého přítele opustil řady armády a stal se poustevníkem. Grantovi se podaří Marca Londona zachránit, zaplaceno však dostane dávkou endogenní trýzně. Zerberoff, který touží po dalších informacích ze své minulosti, vyšle další silný impulz na Londona. Odražená energie vrátí kapitána do vzpomínek na minulost. Pozná, že byl kdysi vytvořen Anatomy kolony spojením dvou jednotlivců. Jeho otci byli Gančkar Gamauf a Mor'Daer Zirium. Tyto bytosti byly během odporné operace rozděleny a jejich poloviny spojeny dohromady. Vzpomínky na tento úkon byly zablokovány. Zerberoff opět pocítí silnou nenávist proti Anatomům, především proti jednomu jménem Tomf, hlavě celého projektu.

Když Zerberoff procitne, jsou oba Pozemšťané znovu na útěku. Londona kapitán chytí, ale Grantovi se podaří zmizet, protože v temnokapsli přijme Zerberoff důležitou zprávu. Na Měsíci mají být údajně testovány zbraně proti fraktálovému zvonu.

S Londonem na palubě letí Duální kapitán k výzkumnému centru Coreos a tím do pasti LSP. Je zajat poutacími poli. Během rádiového jednání s Mondrou Diamondovou si však přisluhovač Chaosu vydíráním zajistí propuštění, výměnou za svého vězně.

Tak se Duálnímu kapitánovi podaří vyklouznout ze spárů Pozemšťanů. Marc London je zatím Mondrou a Bré Tsingou připraven na to, že jeho další život už nebude tak snadný, jako dřív...

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál