Perry Rhodan 2258 (Česká obálka) Perry Rhodan 2258 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2258
Název:Zpěv medúzy
(Medusenklänge)
Autor:Michael Nagula
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:26. listopadu 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1333 NGL
Jeho nejhorší životní zkušenost – hyperprostor chce jeho smrt
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull – Nositel buněčného aktivátoru vede výpad do neznámého území.

Gucky – Myšob jde do další nebezpečné akce.

Icho Tolot – Haluťan pomůže svému starému příteli.

Faghan El Bar – Gurrad chce stůj co stůj prozkoumat svou starou kosmickou loď.

Wolpor Farang – Člen posádky RICHARDA BURTONA.

Neznámý vliv oddělí duši jednoho z členů posádky RICHARDA BURTONA od těla a udělá z něho nehmotný přízrak. Aby nebyl vylákán z lodi podivnými medúzovitými fantómy z kosmu, které ho vábí svým zpěvem, musí beztělý najít psionickou kotvu. Tou se nakonec stane Reginald Bull. Přízrak sleduje další události na plavidle, aniž by však byl schopen cokoli ovlivnit, nebo s někým komunikovat.

Zničení svých kosmických lodí přečkali pouze tři Gurradové. Bull vezme na palubu jejich záchranný modul. Trosečníci se účastní dalšího letu OBJEVITELE jako poněkud svévolní návštěvníci. Informují Pozemšťany, že každá cizí kosmická loď, která vnikne do hvězdokupy Parrakhon, je okamžitě ostřelována obranným systémem. Hlavním nebezpečím jsou samonaváděcí střely, kterým padly za oběť gurradské křižníky. Přímý zásah touto zbraní, jíž se podle její podoby začne říkat šroubovitá torpéda, by nepřestála ani taková loď jako RICHARD BURTON. Pozemští odborníci pochopí, že jsou torpéda přilákána lodní energetickou signaturou. Při případném útoku je teda třeba vypnout všechny reaktory OBJEVITELE, čímž budou střeli oklamány. Skutečně to tak dopadne – RICHARDA BURTONA torpéda zcela ignorují.

Blízko centra hvězdokupy je nalezen hřbitov kosmických lodí. Gucky, Icho Tolot a tři Gurradové prohlédnou vraky. Poškozené části jsou deset tisíc let staré, nepoškozené jsou však mnohem mladší. Byla zde zjevně nasazena zbraň, způsobující stárnutí materiálů. Gurradové objeví lodní deník neznámé rasy, padnou však do pasti. Komando je napadeno nesčetnými roboty, ovládanými ještě fungujícím palubním počítačem, zároveň je přerušeno spojení s RICHARDEM BURTONEM. Během ústupu je Gucky vážně zraněn. Zasáhne beztělé vědomí, která vše pozorně sledovalo. Vnukne Bullovi myšlenku s pozicí místa, kde sedí v pasti výsadkový oddíl. Bull nechá zahájit palbu z dezintegrátorů a vytvoří tak pro komando únikovou cestu. Během střelby bude zlikvidován i počítač.

Krátce po návratu oddílu, se musí RICHARD BURTON opět ukrývat před torpédy, jež nakonec zničí pouze vraky lodí. Tímto výbuchem jsou však poškozeny hyperkrystaly v důležitých agregátech OBJEVITELE. Protože by byla oprava ve vesmíru nebezpečná, musí Pozemšťané vyhledat nějakou blízkou planetu. Při přechodu do lineárního prostoru se beztělý dobrovolně vzdá své kotvy a podlehne vábení vesmírných medúz...

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál