Perry Rhodan 2227 (Česká obálka) Perry Rhodan 2227 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2227
Název:Štvanice Hayokem
(Menschenjagd auf Hayok)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:23. dubna 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1332 NGL
Dítě dvou světů a Kralasenský honící pes – dva soupeři v nelítostném souboji
Hlavní postavy románu:

Kantiran – Hvězdný míšenec žije pro smrt.

Šalowain – Kralasen se prokáže jako mistr převleků.

Mal Detair – Zvěrolékař hledá honícího psa z Arkonu.

Píše se leden roku 1332 NGL. Na obzoru se konečně vynořil náznak naděje: Po téměř ročním řetězu katastrof, otřásajícím Ligou svobodných Pozemšťanů, zavládl díky mocné PRAETORII klid alespoň u Hayoku.

Přesto musí vesmírné civilizace stále tvrdě bojovat za obnovu blahobytu v Galaxii – a pokud možno se postavit proti novým nepřátelům: Do Mléčné dráhy se vrací před dávnými časy „vypovězená“ hvězdokupa Jamondi, a ze směru Velkého Magellanova mraku se po Zemi natahuje doposud neznámá mocnost jménem Gon-Orbhon.

Nelze však zapomínat ani na osudy jednotlivců. Stranou politického dění a velkých kosmických událostí stojí Kantiran da Vivo-Rhodan, „Hvězdný bastard“, a Šalowain, Pes. Kralasen využije své šance – a začne ŠTVANICE HAYOKEM...


Kantiran, mučený vzpomínkami na svou milovanou Theremu a nenávistí k jejímu vrahovi Šalowainovi, se vydává na soukromou výpravu. Protože se Pozemšťané nezabývají přípravami na nalezení Kralasena, který se ukrývá někde na Hayoku, rozhodne se ho Kantiran – v převleku a doprovázen pouze Malem Detairem – hledat na vlastní pěst. Má jen jediný cíl: Nalézt Šallowaina a zabít ho, nebo při pokusu o to zahynout. Jako všude na Hayoku postupuje rekonstrukce ve městě Vhalaumu jen pomalu. V této oblasti bez zákona získají Kant a jeho věrný přítel pomoc agentů SPL, jejichž totožnost zůstala tajemstvím i po útoku na ŠPEJCHAR. Ti jim obstarají úkryt a vybavení, především ale informace o Šallowainovi. Přesvědčit agenty ke spolupráci není příliš těžké, neboť od doby, kdy Šalowain vyhrožoval zabitím nevinných civilistů, ho Pozemšťané nechtějí nechat uniknout.

Šallowain se mezitím usadí v luxusním hotelu, který je ve skutečnosti pobočkou SENTENZY. Změní svůj zevnějšek, vydává se za technika a pracuje na přestavbě kosmické lodi. Na té chce nakonec uniknout z Hayoku. Netrvá dlouho a je odhalen Kantiranovými informátory. Rhodanův syn neváhá a spáchá na něj vražedný atentát. Ten se nepodaří, neboť Šallowain nosí generátor ochranného štítu. Kralasenovi se povede uniknout, ale celá akce má alespoň jeden pozitivní důsledek: Kantiran pozná, že jeho ukrutná pomstychtivost je špatná. Při pronásledování ztrácí Kant předmět, který padne do rukou Šallowainovi a dovede ho až k úkrytu hvězdného míšence. Kant se lovci z Arkonu musí postavit. Když jsou vystříleny všechny energetické zásobníky a spotřebovány granáty, dojde ke staromódnímu boxerskému zápasu na život a na smrt, v němž Kantiran zvítězí. Ač ještě nedávno smýšlel jinak, rozhodne se Šallowaina ušetřit a vydá ho Pozemšťanům…

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál