Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2216
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2216
Název:Tau Carama
(Tau Carama)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:6. února 2004
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1331 NGL
Boj o přežití – smrtící vlna se blíží
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan chce kvůli galaktickým problémům naléhavě domů.

Atlan – Arkonidan zoufale bojuje o svou lásku.

Zephyda – Mladá Motana málem zemře.

Rorkheta – Nomád prokáže svůj formát.

Intake – Lokální majestát Irthuma dokáže vycítit Tau Caramu.

Rhodan, Atlan, Zephyda a Rorkheta jsou sice zachráněny před Kybb-Cranary, a to pomocí teleportačních schopností Oceánského věštce, ale dostanou se doslova z deště pod okap. Rematerializovali se totiž na planetě Aš Irthumo, vzdálené od Baikhal Cainu 0,6 světelných let. Objeví se přímo na hladině rozbouřeného oceánu. Zatímco Solmota připomínající Oceánský věštec, který je ostatně přirozeným obyvatelem moře, nemá žádné problémy (avšak ponoří se do hlubin moře), čtyři zbývající cestovatelé se rozdělí. Atlan zachrání těžce zraněnou Zephydu před smrtí utonutím a podaří se mu s ní doplavat na jeden z ostrovů, ale Rhodan a Rorkheta se na břeh dostanou docela jinde. Atlan nalezne v písku na pláži ležící luk, který se podobá těm, které Motanové používali v Lese Pardánu. Pochopí, že musí na planetě žít nějací Motanové a proto zapěje Chorál obrany. Po nějak době se skutečně vynoří lidé ze Zephydanina národa a Arkonidana s jeho zraněnou přítelkyní zavedou do svého sídla. Tam je Zephyda ošetřena a o něco později jsou tam dopraveni i Rhodan s Rorkhetem.

Motanská osada Ore leží na vysoko položené skalní plošině a nesmí se v ní používat žádná technika, aby energetické emise nepřilákali Kybb-Cranary, žijící na vzdáleném kontinentu. Ostrov Ore je několikrát během roku zasažen záplavovou vlnou – Tau Caramou, který má příčinu ve vulkanické aktivitě na mořském dně. Lokální veličenstvo Intake disponuje vzácným darem; dokáže obrovskou vlnu s předstihem předpovědět. Je ovšem již velmi stará a potřebuje nástupce. V Zephydě takovou nástupkyni vidí, neboť mladá Motana z Baikhal Cainu může vycítit příchod záplavové vlny. Atlan se obává, že bude muset svou lásku zanechat na Ore. On a Rhodan staví s pomocí Motanů loď, která je dost veliká na cestu na kontinent Kybb-Cranarů a ke kosmickým lodím, které tam jsou nepochybně umístěny. Nezdolný Rorkheta zachrání dva Motany před Zephydou předpovězenou záplavovou vlnou. Je už trochu hovornější, než na Baikhal Cainu, avšak o svých záměrech a cílech stále nic nepoví. Nicméně podporuje Rhodana a Atlana. Potom se kosmické plavidlo Kybb-Cranarů zřítí do oceánu a exploduje v blízkosti Ore. Jak se zdá, vesmírná loď trpěla následky zvyšování hyperimpedance. Pád a následný výbuch vyvolá obrovskou vlnu, vyšší, než jakákoli předchozí Tau Carama, ale pro Zephydu je tento jev znamením toho, že jsou i Kybb-Cranarové velice oslabeni. Proto se odhodlá k opuštění Ore a k zahájení tažení proti utlačovatelům svého národa.

Když námořní loď – TERRA INCOGNITA – vyrazí po několika týdnech stavby na moře, vydají se na ní Zephyda, Rorkheta, Rhodan a Atlan na cestu ke vzdálené pevnině. Krátce předtím je Zephyda naposledy povolána k Lokálnímu Majestátu. Stařena měla vizi, v níž Zephyda položila život za osvobození všech Motanů.