Perry Rhodan 1953 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1953
Název:Bitva o Zophengorn
(Kampf um Zophengorn)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / MATERIA
Vydáno poprvé:26. ledna 1999
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 1290 NGL
V ústředí seizmologů – Direktoři intrikují
Hlavní postavy románu:

Eismer Störmengord – Seizmolog by se rád vyšvihl na špici Zophengornu.

Uviald Marads – Hamarad kuje smrtící intriky.

Tess Qumisha – Telepatka se v mocenské hře prokáže jako důležitý trumf.

Benjameen z Jacinty – Mladistvý Arkonidan střílí rychle – a přesně.

Stendal Navajo a Gia de Moleonová – Nerovní partneři jsou mocnými národa Alašan.

Poslední dobou je lidstvo opět zapletené do konfliktu kosmických rozměrů – a to bez toho, aby většina Terranců věděla, kde je fronta. Na jedné straně stojí koalice Thoregon, mírové spojení národů ze šesti různých galaxií. Ke koalici patří i lidstvo. Perry Rhodan byl jmenován Šestým poslem Thoregonu.

Na druhé straně stojí bytost jménem Šabazza, která jedná z pověření ještě neznámé moci a zjevně má k dispozici značné mocenské prostředky. Šabazziny manipulace přinášely zkázu pro obyvatele různých galaxií: mezi jinými bylo v Mléčné dráze zcela vylidněno 52 planet.

Jestliže chce Perry Rhodan ochránit lidstvo, musí zúčtovat se Šabazzou. Postoupí do centra nepřátelské moci a skutečně se mu podaří zmocnit se vlajkové lodi protivníka. Tou je SOL, gigantické činkovité plavidlo, s nímž Perry Rhodan před dlouhými lety cestoval do vzdálených končin vesmíru. Po dlouhé odyseje je létající legenda opět v rukou lidstva.

Perry Rhodan sestaví v Alašanu nouzovou posádku tisíce osob a vydává se na novou cestu. Chce letět do galaxie Gorhoon, aby přes takzvaný Hřib vstoupil na Most do nekonečna. Rhodan zde hodlá získat další informace o koalici Thoregon a Šabazziných plánech.

Mezitím plánuje Eismer Störmengord, který už nějaký čas úzce spolupracuje s Terranci, svůj další krok: Zamýšlí v Kruhu Zophengornu reformovat organizaci seizmologů. Tím však odstartuje BITVU O ZOPHENGORN...


Po startu THOREGONU ŠEST povzbuzuje Tess Qumisha a Benjameen z Jacinty v Alašanu Eismera Störmengorda, který je rozčarovaný z odhalení Šabazziných intrik v Kruhu Zophengornu, aby bojoval o reformu Gildy seizmologů. Gia de Molenová a Stendal Navajo sice nejdříve odmítnou požadavek obou mladých mutantů doprovázet Zlatavce, ale kapitulují se před jejich neústupností a namontují do JISKRY dodatečný paratronový štít a další pikosyny. Doprovázeni Swoony Goriph a Treulem a trpasličím slonem Normanem1) se Eismer Störmengord, Tess Qumisha a Benjameen z Jacinty nakonec dopracují na Zophengorn2).

Tam zbývající členové direktoria, kteří již týdny marně čekají na známky života Direktora deset, na popud Carlutta, Direktora šest3), 22. srpna 1289 NGL s pomocí Prolongidů a Touffxů, pokusí získat přístup k suitě zmizelého. Jak Prolongidové, tak Touffxové, ale utrpí díky důvtipným Šabazziným obranným zařízením velké ztráty. Zvláštní zájem o osudu Direktora deset má mocí posedlý Hamarad Uviald Marads, bývalý kosmochemik, který jen v přítomnosti vysokého Direktora, může nastoupit do svého úřadu nového Direktora jedna. Pomocníka má Marads ve svém netopýru podobném telepatickém symbiontovi Kango-i.

S pomocí Fouwana, Direktora osm4), položí Eismer Störmengord Direktoriu a Manuální komisi v Hale svazek důkazů o Šabazzině manipulaci, žádá změnu ve struktuře vedení Gildy seizmologů a nakonec požaduje, aby sám převzal vedení. Aby Zlatavcovi pomohl, zablokuje Fouwan direktorální zařízení a tím zabrání přístupu jednotlivých Direktorů do počítače Kruhu, což může být zrušeno jen Direktorem deset nebo jinými sedmi Direktory zároveň. Jelikož se staří Direktorové bojí o svou moc, nepůsobí Uvialdu Maradovy žádný problém je pobuřovat proti Störmengordovi. Protože on sám chce ale získat absolutní moc, sestaví Hamarad s pomocí Prolongidů malý oddíl, který mu má z cesty odklidit ostatní Direktory a Störmengorda. Sedm Direktorů má být krutým způsobem zavražděno. Protože ale Benjameen z Jacinty viděl ve svém snu toto zlo, může Zlatavce a Tess Qumisha zachránit. Uviald Marads se nyní pokusí svrhnout svou vinu na Eismera Störmengorda, ale ten s pomocí svých přátel, Maradsovy muže důvtipně převzít a zatlačit s jejich pomocí na Hamaradena. Nakonec se vyzve Zlatavec Maradse na souboj a je přitom vlákán do léčky. Kango-i dospěje k názoru, že Maradsova věc je ztracena, a zabije svého partnera, protože se chce přidat na stranu Störmengorda a převzít jeho kontrolu. Zlatavec je zachráněn komandem Touffxů.

Když je Störmengordova nevina v procesu dokázána, souhlasí Companeii Avalem vedený výbor Manuálu s návrhem Seizmologa, že Direktorové budou do budoucna jmenováni a kontrolováni výborem, a že se nejvyšším Direktorem nemusí stát služebně nejstarší. Eismer Störmengord je valnou většinou zvolen Direktorem deset. Aval se stane Direktorem pět.

Když 14. září nastoupí do svého úřadu, zjistí Zlatavec, že Shabazza rozsáhle zmanipulovala velký počítač Kruhu a hlavní výsledky pátrání utajila. S roky přibývajícím počtem kotlotřesení předpokládá velký počítač, že během jednoho roku bude celé území DaGlauše a Salmenghestu zničeno5).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál