Perry Rhodan 1941 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1941
Název:Když světy oněmí
(Wenn Welten verstummen)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:3. října 1998
Vydáno v češtině:probíhá překlad (Tyric) - 2%
Čas děje: červenec/srpen 1290 NGL
Mezi Curayem a Na'Callem - Snílka plánuje velký útok
Hlavní postavy románu:

Michael Rhodan – Snílčin generál žene svá vojska k maximálním výkonům.

Jii’Nevever – Snílka z Puydoru žádá zahájení invaze do Mléčné dráhy.

Gucky, Icho Tolot a Julian Tifflor – Tři nositelé buňkového aktivátoru plánují smělou akci.

Hotch-Kotta - Korawský obchodník se stává svědkem galaktických dějin.

Vorgen-Atta – Raww shromažďuje svou flotilu.

V různý čas zmizeli z rodné Mléčné dráhy celkem čtyři nositelé buňkového aktivátoru: Haluťan Icho Tolot, Ilt Gucky a Terranci Michael Rhodan a Julian Tifflor. Na planetě Curayo ve vzdálené galaxii Puydor se opět setkali – z pověření tajemné Šabazzy měli osvobodit rovněž neznámou bytost jménem Jii’Nevever.

Co nemůže vědět žádný ze čtyř Galaktiků: Šabazza je toho času nejnebezpečnějším nepřítelem lidstva. Jejím cílem je zdá se likvidace koalice Thoregon, a to pokud možno ještě dřív, než se tato vůbec stihne ustavit. A šestým členem Thoregonu mají být Terranci, s Perry Rhodanem v roli Šestého posla Thoregonu.

Šabazziny aktivity rozsévaly strach a hrůzy nejen po Mléčné dráze, ale i po jiných galaxiích, obydlených thoregonskými národy. Její poslední útok vedl k tomu, že teď musí lidé ze Země bojovat o přežití v galaxii DaGlauš. K této skupině Galaktiků mezitím dospěl Perry Rhodan.

Čtyři nositelé aktivátoru v Puydoru o těchto událostech neví zhola nic. Podařilo se jim osvobodit Jiiֹ’Nevever z jejího časového vězení. Icho Tolot, Julian Tifflor a Gucky se přitom vymanili z Šabazziny klatby. Poznali, že jimi manipulovala. Jenom Michael Rhodan tedy zůstává na straně Jii’Nevever, Snílky z Puydoru.

Zatímco se nyní syn Perryho Rhodana snaží pomoci Snílce s ovládnutím celé galaxie, zkoušejí jeho bývalí přátelé udělat vše pro to, aby přesně tomu zamezili. Všechny plány tří Galaktiků však doposud ztroskotaly. Jiiֹ’Nevever pokračuje se svou ofenzivou. Dobytí další části galaxie se ohlásí, KDYŽ SVĚTY ONĚMÍ...


Několik tisíc z Ankorumu dodaných křížových lodí je shromážděno v soustavě Ra'Call. Aby mohl rekrutovat ještě více kosmonautů, použijí Michael Rhodan a Vorgen-Atta dříve zkonstruovaný varmirský konektor, který novým posádkám v krátkosti zprostředkuje potřebné znalosti.

Protože pro současný útok na Na'Call a Curayo potřebují ještě druhou kosmickou loď, letí Gucky, Icho Tolot a Julian Tifflor s TAR-MAN k planetě Wanseroo1), která v rozporu s většinou světů Puydoru ještě není kontrolována Jii'Nevever. Protože zemřel Bygoon Ogal-Achua, vypukla občanská válka, protože skupina rebelů Kosoppena zpochybní Bagarn Ogal-Borstikovo následnictví. Ogal-Borstik nechal odstartovat všechny kosmické lodě, jen Hotch-Kottasova MAJJETT 2) je volná. Tři galaktikové osvobodí Hotch-Kotta z jeho vězení a odletí na druhou planetu systému Lamboru, pouštní svět Amourou, na kterém obchodník ukryl svou loď. Rawwenskou posádku TAR-MAR a jejich velitele Raomos-Orra nechá Gucky, Tolot a Tifflor v důlní a pátrací stanici na Amourou. Když se s pomocným člunem INTURA-TAR dotanou do volného vesmíru, plují s MAJJETT k neutronové hvězdě Perikor, protože doufají, že naleznou va stanici Vago Intarena HEJA NIDO3) druhý TA-vytvářeč.

Současně se Michael Rhodan rádiovou zprávou obrátí na národy Puydoru. Kashmat, Urushut, Arktogoun a jiné světy velebí ve své odpovědi vládu Jii'Nevever, a generál je všechny vyzve k honbě na tři galaktiky.

Tvaru H, 1200 metrů dlouhá a 400 metrů široká kosmická stanice HEJA NIDO je ukrytá za vysoce výkonném zaměřovacím štítem, ale zaútočí na přibližující se MAJJETT. Zatímco Korrawská loď ustupuje, teleportuje Gucky do stanice. Tam zjistí, že varmirinští vědci a Vago Intarena, před tisíciletím převedli své mozky do těl robotů, aby přežili. Během doby se smíchali jejich osobnosti, takže každý je částí Vago Intarena. Kromě toho každé robotské tělo obsahuje komponentu Tronizátoru. Když jim Gucky objasní, jaká je situace v Puydoru, jsou Varmireni ochotni, sestavit tyto segmenty. Osm metrů dlouhý TA-vytvářeč je nainstalován na MAJJETT. Ačkoliv Jii'Nevever může zasáhnout do snů Hotch-Kotta, dosáhne Julian Tifflor společně s Korrawem systému Mizant a zasáhne s Tronizátorem Curayo ve stejném okamžiku jako Gucky a Icho Tolot s TA-vytvářečem TAR-MANa začne střílet na Tronium-Azint na Na'Call. Strážní flotilu. kterou Michael Rhodan a Vorgen-Atta stáhnul aby ochránil oba opěrné světy Jii'Nevever, oklamá útočník zaměřovací ochranou, kterou získali v HEJA NIDO. Aby unikla zvyšující se frekvenci Tronium-Azintu na Na'Call, skočí Jii'Nevever na Curayo, nalezne tam stejné poměry, teleportuje zpět a dostane se do pasti, ze které nemůže uniknout. Vibrace podníceného Tronium-Azintu přinutí normální atomy obou planet, aby začali hyperfyzikálně zářit a vyvolali tak vznik neuhasitelného atomového požáru. MAJJETT a TAR-MAN ihned odstartují k dohodnutému místu srazu, neznámé sluneční soustavě.

Naplněný hněvem, že zmařili Shabazziny plány, následuje Michael Rhodan MAJJETT a nechá svou loď zaútočit. Julian Tifflor a Hotch-Kotta jsou stejně tak zatčeni, když Gucky a Tolot přiletí s TAR-MAN na místo srazu. Rhodanův zástupce Vorgen-Atta se ale obzvlášť rychle vzpamatuje ze sugesce Jii'Nevever a zabrání generálovi, aby své tři dřívější přátele zabil. Kromě toho zakáže lodím své flotily útok na jednotky Ginkoosů, které se pod velením Beldrenhota objevili k podpoření tří galaktiků. Rawwen slíbí, že křížovité lodě vyrobené na Ankorum budou předány národům Puydoru. Vlajkovou loď Michaela Rhodana GAAFENOO nechá Guckymu, Tifflorovi a Tolotovi pro domovský let do Mléčné dráhy. Když mu loď slíbí jako dárek, přijme Hotch-Kotta velení nad křížovitou lodí.

Po dobu letu se pokusí tři nositelé aktivátoru osvobodit paralyzovaného Michaela Rhodana od Shabazzina čipu. Poznají ale, že se čip za dvěstě let kdy byl pozemšťan držen na Curayo4), rozpadl na bezpočet částí, které nemohou být odstraněny. Při procitnutí z paralýzi se Perry Rhodanův syn uchýlí do identity Torrica, pána času5).

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál