Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1940
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1940
Název:Tanec Snílků
(Tanz Träumer)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:27. října 1998
Vydáno v češtině:2022, přeloženo (Tyric)
Čas děje: červen/červenec 1290 NGL
Jii’Nevever a Guu’Nevever – galaktické rozhodnutí je na spadnutí
Hlavní postavy románu:

Jii'Nevever – Snílka z Puydoru se chystá k útoku na Mléčnou dráhu.

Guu'Nevever – Snílek z Puydoru se připravuje na spojení se „sestrou“.

Gucky – Ilt je svědkem neuvěřitelného tance.

Michael Rhodan – Terranec se považuje za Šabazzina místodržícího v Puydoru.

Vorgen-Atta – Raww buduje invazní vojsko.

Icho Tolot a Julian Tifflor – Dva nositelé buňkového aktivátoru chtějí ochránit Mléčnou dráhu.

V různý čas zmizeli z rodné Mléčné dráhy celkem čtyři nositelé buňkového aktivátoru: Ha-luťan Icho Tolot, Ilt Gucky a Terranci Michael Rhodan a Julian Tifflor. Na planetě Curayo ve vzdálené galaxii Puydor se opět setkali – z pověření tajemné Šabazzy měli osvobodit rovněž neznámou bytost jménem Jii’Nevever.

Co nemůže vědět žádný ze čtyř Galaktiků: Šabazza je toho času nejnebezpečnějším nepříte-lem lidstva. Jejím cílem je zdá se likvidace koalice Thoregon, a to pokud možno ještě dřív, než se tato vůbec stihne ustavit. A šestým členem Thoregonu mají být Terranci, s Perry Rhodanem v roli Šestého posla Thoregonu.

Šabazziny aktivity rozsévaly strach a hrůzy nejen po Mléčné dráze, ale i po jiných galaxiích, obydlených thoregonskými národy. Její poslední útok vedl k tomu, že teď musí lidé ze Země bojovat o přežití v galaxii DaGlauš. K této skupině Galaktiků mezitím dospěl Perry Rhodan.

Čtyři nositelé aktivátoru v Puydoru o těchto událostech neví zhola nic. Podařilo se jim osvobodit Jiiֹ’Nevever z jejího časového vězení. Icho Tolot, Julian Tifflor a Gucky se přitom vymanili z Šabazziny klatby. Poznali, že jimi manipulovala. Jenom Michael Rhodan tedy zů-stává na straně Jii’Nevever, Snílky z Puydoru.

Zatímco se nyní syn Perryho Rhodana snaží pomoci Snílce s ovládnutím celé galaxie, zkoušejí jeho bývalí přátelé udělat vše pro to, aby přesně tomu zamezili. Tři Galaktici vsadí vše na jednu kartu a věří v úspěch TANCE SNÍLKŮ...


Díky přechodné apatii, kterou Rawwům přivodil příchod Guu'Nevevera na palubu INTURA-TAR, se v lodi aktivuje autodestrukční automatika, ale Gucky odpočet v poslední sekundě zastaví. Bratr Jii'Nevever pozvolna získává zpět své schopnosti a působí uklidňujícím vlivem na posádku chrámové lodi. I přes hrozbu lávy z vulkánu se Icho Tolotovi, Julianu Tifflorovi a Guckymu podaří demontovat tronizátor a přivést ho na INTURA-TAR. Bude upevněn na trup stometrového pomocného člunu TAR-MAN. 1. července 1290 NGL odstartují tři Galaktici s chrámovou lodí ke zpátečnímu letu na Na'Call.

Snílčin generál Michael Rhodan mezitím na jediné planetě slunce Ra'Call vybudoval nejdůležitější základnu a shromáždil zde flotilu, která má zaútočit na Mléčnou dráhu. Výrobní zařízení na Ankorumu1) sice nepřetržitě chrlí nové lodě, ale je stále obtížnější nalézt vhodné posádky, zvláště za situace, kdy má být v šesti nebo osmi týdnech připraveno pět až šest tisíc křížových lodí pro invazi do Mléčné dráhy. Nevysvětlitelný sabotážní akt zmate Michaela Rhodana a jeho zástupce Rawwa Vorgen-Attu. Teprve když je při inspekci lodi RANN-TOL generál napaden a zajat a loď se pokusí sebevražedným náletem zničit Snílčin ostrov, pozná Vorgen-Atta, že lodní posádky pocházející z planety Gunaj jsou kvůli genetickým změnám odolné vůči snům Jii'Nevever.

Když INTURA-TAR dosáhne systému Ra'Call, vyšle proti ní Michael Rhodan dvanáct křížových lodí s komandem. Guu'Nevever udrží posádky v odstupu a opatrně vstoupí do kontaktu se svou sestrou, která se zdržuje na Na'Call a na neočekávaný návrat svého bratra reaguje nejdříve skepticky. Nakonec teleportuje Snílek na ostrov Ace-Kyper, z něhož Michael Rhodan Na'Cally před časem deportoval na pevninu. Gucky, který se stane telepatickým svědkem kontaktu obou neveverských entit, následuje Snílka a zažije, jak se Guu' a Jii'Nevever k sobě v tronium-azintovém paláci k sobě při tanci přiblíží, aby se spolu stavili, ale jsou neustále od sebe odpuzováni. Rej se změní v mocenský boj, a Jii'Nevever použije mentální kopie, které v mnoha tronium-azintových blocích zanechala, aby se zvětšila a svého bratra zcela obalila a přemohla. Gucky zbrkle prchne na INTURA-TAR. Dříve je mohou zasáhnout impulzy stále silnější Jii'Nevever, může se Tifflor, Tolot a myšob dostat s tronizátorem a TAR-MANEM do bezpečí.