Perry Rhodan 1940 (Česká obálka) Perry Rhodan 1940 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1940
Název:Tanec Snílků
(Tanz Träumer)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:27. října 1998
Vydáno v češtině:probíhá překlad (Tyric) - 28%
Čas děje: červen/červenec 1290 NGL
Jii’Nevever a Guu’Nevever – galaktické rozhodnutí je na spadnutí
Hlavní postavy románu:

Jii'Nevever – Snílka z Puydoru se chystá k útoku na Mléčnou dráhu.

Guu'Nevever – Snílek z Puydoru se připravuje na spojení se „sestrou“.

Gucky – Ilt je svědkem neuvěřitelného tance.

Michael Rhodan – Terranec se považuje za Šabazzina místodržícího v Puydoru.

Vorgen-Atta – Raww buduje invazní vojsko.

Icho Tolot a Julian Tifflor – Dva nositelé buňkového aktivátoru chtějí ochránit Mléčnou dráhu.

V různý čas zmizeli z rodné Mléčné dráhy celkem čtyři nositelé buňkového aktivátoru: Ha-luťan Icho Tolot, Ilt Gucky a Terranci Michael Rhodan a Julian Tifflor. Na planetě Curayo ve vzdálené galaxii Puydor se opět setkali – z pověření tajemné Šabazzy měli osvobodit rovněž neznámou bytost jménem Jii’Nevever.

Co nemůže vědět žádný ze čtyř Galaktiků: Šabazza je toho času nejnebezpečnějším nepříte-lem lidstva. Jejím cílem je zdá se likvidace koalice Thoregon, a to pokud možno ještě dřív, než se tato vůbec stihne ustavit. A šestým členem Thoregonu mají být Terranci, s Perry Rhodanem v roli Šestého posla Thoregonu.

Šabazziny aktivity rozsévaly strach a hrůzy nejen po Mléčné dráze, ale i po jiných galaxiích, obydlených thoregonskými národy. Její poslední útok vedl k tomu, že teď musí lidé ze Země bojovat o přežití v galaxii DaGlauš. K této skupině Galaktiků mezitím dospěl Perry Rhodan.

Čtyři nositelé aktivátoru v Puydoru o těchto událostech neví zhola nic. Podařilo se jim osvobodit Jiiֹ’Nevever z jejího časového vězení. Icho Tolot, Julian Tifflor a Gucky se přitom vymanili z Šabazziny klatby. Poznali, že jimi manipulovala. Jenom Michael Rhodan tedy zů-stává na straně Jii’Nevever, Snílky z Puydoru.

Zatímco se nyní syn Perryho Rhodana snaží pomoci Snílce s ovládnutím celé galaxie, zkoušejí jeho bývalí přátelé udělat vše pro to, aby přesně tomu zamezili. Tři Galaktici vsadí vše na jednu kartu a věří v úspěch TANCE SNÍLKŮ...


Díky přechodné apatii, kterou Rawwům přivodil příchod Guu'Nevevera na palubu INTURA-TAR, se v lodi aktivuje autodestrukční automatika, ale Gucky odpočet v poslední sekundě zastaví. Bratr Jii'Nevever pozvolna získává zpět své schopnosti a působí uklidňujícím vlivem na posádku chrámové lodi. I přes hrozbu lávy vulkánu se podaří Icho Tolotovi, Julianu Tifflorovi a Guckymu demontovat tronizátor a přivést ho na INTURA-TAR. Bude upevněn na trup stometrového pomocného člunu TAR-MAN. 1. července 1290 NGL odstartují tři galaktikové s chrámovou lodí ke zpátečnímu letu na Na'Call.

Michael Rhodan mezitím na jediné planetě slunce Ra'Call vybudoval zatím nejdůležitější základnu a shromáždil zde flotilu, která má zaútočit na Mléčnou dráhu. Sice výrobní zařízení na Ankorumu1) nepřetržitě budují nové lodě, ale je stále obtížnější nalézt vhodné mužstvo, zvláště, když má být v šesti nebo osmi týdnech připraveno pět až šest tisíc křížových lodí pro invazi do Mléčné dráhy. Nevysvětlitelný sabotážní akt ale poplete Michaela Rhodana a jeho zástupce Rawwena Vorgen-Atta. Teprve když při inspekci RANN-TOL bude spáchán atentát na generála Snílky, pozná Vorgen-Atta, že posádky lodí pocházející z planety Gunaj, jsou kvůli genetickým změnám odolné na sny Jii'Nevever.

Když INTURA-TAR dosáhne systému Ra'Call, vyšle proti ní Michael Rhodan dvanáct křížových lodí s komandem. Guu'Nevever udrží posádky v odstupu a opatrně vstoupí do kontaktu se svou sestrou, která se zdržuje na Na'Call a na neočekávaný návrat svého bratra reaguje nejdříve skepticky. Nakonec teleportuje Snílek na ostrov Ace-Kyper, z něhož Michael Rhodan Na'Call před časem deportoval na pevninu. Gucky, který se stane telepatickým svědkem kontaktu obou Nevever-entit, následuje Snílka a zažije, jak se Guu' a Jii'Nevever k sobě v Tronium-Azintovém paláci k sobě při tanci přiblíží, aby se spolu stavili, ale jsou neustále od sebe odpuzováni. Rej se změní v mocenský boj, a Jii'Nevever použije mentální kopie, které v mnoha Tronium-Azintových blocích zanechala, aby se zvětšila a svého bratra zcela obalila a přemohla. Gucky zbrkle prchne na INTURA-TAR. Dříve než mohou být překonány impulzy stále silné Jii'Nevever, může se Tifflor, Tolot a myšob dostat s tronizátorem a TAR-MAN do bezpečí.

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál