Perry Rhodan Arkon 12 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Arkon, svazek 12
Název:Bitva o Arkon
(Kampf um Arkon)
Autor:Marc A. Herren
Vydáno poprvé:24. června 2016
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 16. a 17. června 1402 NGL
Plán vstupuje do své poslední fáze – velká vesmírná bitva se blíží
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Stručný obsah

Situace v systému Arkon se vyostřuje, robotická flotila ARK SUMMIA útočí na Arkon I. PRAETORIA a malý svaz USO se sice armádě postaví do cesty, tyto jednotky jsou ale zcela přečísleny.

Kerlon da Orbanašol a Atlan se s Sidharovým černým strojem usadí v Mirkandolu na Arkonu I. Ve stejnou dobu se tu však objeví také Perry Rhodan, Gucky a Sahira Saedelaere. Této trojici se podaří zajmout Kerlona. Rhodan si nasadí Kerlonovu mosaznou přilba a jejím prostřednictvím přeruší kontakt mezi černým strojem a extrasmysly ovlivněných Arkonidanů. Flotila ARK SUMMIA kapituluje, celé hnutí přestává existovat.

Atlan je jediný, u něhož Rhodan nemohl zrušit spojení. Osvobodí Kerlona, který se následně s diskem leka pokusí uprchnout z Arkonu I. Gucky ho však pronásleduje a Kerlon nakonec spáchá sebevraždu. Atlan se naproti tomu s černým strojem stáhne do pouště, kde ho dopadnou Rhodan a Sahira. Atlan získá do své moci Sahiru, té se však podaří vstoupit do Atlanových myšlenek, obnovit jeho paměť a osvobodit ho z poručnictví extrasmyslu.

Krize s hnutím ARK SUMMIA je tak u konce. Sahira Saedelaere se vrací do své domoviny, do minigalaxie Fornax. Bere sebou přitom černý stroj, protože jí jeho impulzy umožní normálně stárnout.