Otreilian

z Databáze Multiversa

Sektor Otreilian je znám pro svá hojná hyperkrystalová naleziště.

Přehled

Sektor se rozprostírá přes několik set světelných let a bezprostředně hraničí s hvězdami sektoru Bryš. Od Thantur-Loku je tedy vzdálen asi 12 000 světelných let, vzdálenost k Teře činí zhruba 37 000 ly. Nalézá se přibližně 15 600 světelných let nad galaktickou hlavní rovinou (Traversan 4).

Navzdory svým rozměrům zahrnuje jenom 89 sluncí, jejichž planety jsou navíc převážně plynoví obři. Na měsících těchto světů se nalézají bohatá ložiska hyperkrystalů (Traversan 4 – lexikon). Vedle fialového criipasu se zde těží také rudý khalumvatt. Ten tu lze nalézt ve značné koncentraci – až pět gramů na tunu horniny.

Nejvýznamnější soustavou k Tai Ark'Tussan náležícího sektoru je systém Šemmenovy hvězdy s Orbitálním městem a centrální burzou TAI MEREN MOAS.

Dějiny

V letech před rokem 10 400 da Ark (8138 před Kr.), během hlavní fáze expanze Velkého impéria, objevili Arkonidané bohaté hyperkrystalové naleziště, které později vešlo ve známost jako Otreilian. Během Metanových válek se o naleziště v sektoru tvrdě bojovalo. Ve střetech bylo zničeno několik desítek tisíc kosmických lodí obou stran. Části vraků a trosky posloužily pro stavbu Orbitálního města v soustavě Šemmenovy hvězdy.

Arkonidany provozovaná těžba krystalů postupně do oblasti přilákala nejrůznější obchodníky, rytíře štěstěny, šlechtice, pobudy a také SENTENZU.

Roku 12 402 da Ark (5772 před Kr.) zorganizoval kur sektoru audienční cestu k imperiálnímu dvoru na Arkon. Delegace odcestovala na palubě lodi MĚSÍCE OTREILIANU.

Zdroje

Traversan 4